Про те чим жили старі Черкаси у вересні продовдує розповідати у своїй традиційній рубриці “Наш календар” краєзнавець Борис Юхно.

8 вересня
1956 – ГАЗЕТИ ПИСАЛИ: “Учні Змагайлівської семирічної школи Черкаського району під час літніх канікул вигодували 150 кілограмів коконів тутового шовкопряда. Для цього з Черкаського міжрайшовку вони одержали дві коробки грени і почали вирощувати гусінь”.
1962 – Закладено першу цеглину на будівництві черкаського “Хімкомбінату” (ВО “Азот”).
2012 – Після капітальної реконструкції відкрито ПК “Дружба народів” і оновлену площу.
9 вересня
1929 – Засновано Черкаський лісгосп.
1961 – Черкаська футбольна команда “Колгоспник” досягла найвищого результату у Кубку СРСР. На стадії 1/16 фіналу вона поступилася ленінградському “Зеніту” 0:1.
1966 – ГАЗЕТИ ПИСАЛИ: “Цей мікрорайон поки що лише в кресленнях проектувальників. Але перші будинки туи виростуть вже наступного року: новий житловий масив виникне у припортовому районі, поблизу машинобудівного заводу. Планується розмістити будинки загальною площею 50 тисяч квадратних метрів. До послуг жителів будуть комбінат побутового обслуговування, дві дитячі установи, магазин, школа”.
1971 – ГАЗЕТИ ПИСАЛИ: “Сто загонів із союзних та автономних республік СРСР брали участь у фінальних змаганнях “Зірниця-71, що проходили у Бресті. Блискуче виступили на них юнармійці Черкаської СШ №19. Наш загін посів перші місця у туристичному поході і змаганнях санпостів, друге – в огляді-конкурсі “Бойових листків”. Перше місце в індивідуальних змаганнях з кульової стрільби серед дівчат виборола Оля Горбань, друге серед хлопців – Вася Смаглій. Крім того, черкаська команда перемогла в операції “Зубр”: штурмовій атаці укріплень “ворога”. У загальному підсумку змагань команда юнармійців СШ №19 з Черкас увійшла в десятку кращих в Радянському Союзі”.
10 вересня
1914 – У Черкасах уведено в дію водогін.
1978 – ГАЗЕТИ ПИСАЛИ: * “Приємна звістка надійшла в колектив об’єднання “Черкасимеблі”. Державний Знак якості присвоєно модернізованому меблевому набору типу “стінка”. Колектив підприємства вніс значні зміни в набір, який випускався раніше. Це – і конструктивні вдосконалення, і поліпшене оздоблення, і оригінальна фурнітура. Найближчим часом модернізовані меблі надійдуть у торговельну мережу.
Разом з тим, черкаські меблевики готуються освоїти в 1979 році випуск цілком нового гарнітура. Його спроектовано з урахуванням перспективного напрямку моди. Збільшиться число предметів, для оздоблення застосують лаки красивих кольорів і тонів, поліроване скло”.
* “Триває сезон зарубіжного туризму. Протягом вересня п’ять груп черкаських туристів виїдуть в Болгарію. Їх чекає подорож по братній країні, відпочинок на відомих чорноморських курортах Албена, Сонячний Берег і Золоті Піски.
Туристська група, складена в основному з черкаських шовковиків, подорожуватиме по Німецькій Демократичній Республіці. Програма поїздки передбачає знайомство з текстильними підприємствами країни.
У перший осінній місяць туристи з Черкас відправляться і в подорожі по Чехословаччині, Фінляндії. З початку року понад 1500 черкасців провели свої відпустки в туристських поїздках за кордоном”.
11 вересня
1968 – ГАЗЕТИ ПИСАЛИ: “Технічна рада обласного відділу в справах будівництва і архітектури затвердила проект детального планування припортового району Черкас. Проект цей розробили спеціалісти Державного інституту проектування міст в Києві. Забудову припортового району, як і раніше, передбачається вести інтенсивно. Тут виникнуть кілька нових мікрорайонів з громадсько-торговельними і культурними центрами. Велике місце в практиці забудови займе спорудження будинків з підвищеним числом поверхів – 10, 12 і більше”.
Далі буде…