Черкащани ще добре пам’ятають основні гасла, з якими Володимир Зеленський двічі переміг на виборах, спочатку вигравши крісло глави держави, а потім отримавши власну монобільшість в українському парламенті. Народу ті речівки настільки сподобались, що люди буквально бігли голосувати за самого ЗЕ та його висуванців і дали небувалий відсоток голосів, навіть не замислюючись, а що, власне, ті професійно поставлені сценічні репліки означають.

І справді, ті «Думай…те» та «Кінець епохи бідності» не могли не подобатись, та ж тільки насправді це навіть не були обіцянки, а просто красиві фрази про якесь віртуальне життя, ніяким чином не «прив’язане» до нашої реальності.

Однак, коли для пересічних українців, тих, що «кожен з нас президент», влада ЗЕ-героїв транслювалась виключно в політично-серіальному форматі по телевізору, то для оточення Володимира Зеленського вона перетворилась на джерело хорошого заробітку на бюджеті, на війні, на пандемії коронавірусу… І вже зелений колір, який панує на рекламній партійній та владній атрибутиці «слуг», сприймається скоріше, як кольорова гама вічнозеленої валюти…

Володимир Зеленський говорив, що «Настане весна і почнемо садити». І справді всі почали… Тільки ми знову картоплю, щоб вижити в наступному році, а він – своїх друзів по «95-му кварталу» у високі державні крісла. І дарма, що ті КВНщики та бізнес-партнери не мали ані державницького мислення, ані розуміння, що мають робити з країною, яка веде жорстку війну із північним сусідом, а інколи навіть виголошували ватні, сепаратистські і відверто антиукраїнські заяви. І лише громадський спротив примушував відлучати друзів від хлібних посад і вдаватись до пояснень. Звісно, все те нагадувало б погану п’єску, коли актори попереплутували тексти, якби мова не йшла про мир на Донбасі ціною капітуляції, про реверанси перед Росією і бойовиками, про відмову від європейського вектора розвитку України…

Він сказав, що «Кожен з нас президент». І справді, зараз вже і не зрозуміло, хто ж із оточення Зеленського насправді керує нашою державою: товариші на чолі Офісу президента, його тіньові радники, прес-секретарі, близькі олігархи чи сам Вова? Хто визначає, на які поступки Україна піде у Мінську чи які ще державні підприємства, типу «Енергоатому» треба знищити, щоб левова частка бюджетних коштів осіла в кишенях українських мільярдерів із списку «Форбс»?

Він закликав: «Зробимо їх разом!». Однак виявилось, що під тим «їх» – він мав на увазі всіх нас, народ України, який замість «епохи заможності» отримав «епоху безправ’я і свавілля», коли з вулиць зникла поліція, коли різко підняла голову злочинність, яку кришують «вічні міністри» з генералами, коли занепадають лікарні, коли під час пандемії небезпечної хвороби людей залишили сам на сам зі своїми проблемами, та ще й примусили сидіти вдома без копійки, натомість пропускаючи в країну тисячі іноземців без будь-якого тестування, коли землю пообіцяли розпродати олігархам, коли знищують місцеве самоврядування, поділивши країну за новим адміністративно-територіальним устроєм на «вотчини олігархів», а населення – на їхніх нікчемних кріпаків.

Він називав час президенства своїх попередників «епохою бідності», обіцяючи її кінець. Втім, натомість зміг запропонувати лише «епоху сценаристів», коли державну політику визначають за критерієм «а як це буде виглядати в кадрі», а стратегічні для народу рішення приймаються під диктовку шоу-менів, що знімають відеокліпи з напівголими співачками.

Нині багато говорять, що ЗЕ-команда переймає «передовий» досвід роботи владців епохи «януковичів-тулубів». До речі, як і «цінні» токсичні кадри пріснопам’ятної партії Регіонів. Різниця лиш в тому, що «данєцькі» згортали все проукраїнське, патріотичне, проєвропейське політичним бульдозером, а нинішні владні «проФФесіонали» виполюють українську сутність держави «тихою сапою»…

Здається, настав час завершити цей дешевий спектакль нашими «розстрільними» бюлетенями, де «галочки» ми поставимо проти реальних людей, а не чергових ЗЕ-акторів. Ми разом здатні припинити нарешті цей театр абсурду. Звісно, у списках «Слуг» на місцевих виборах можуть виявитися і цілком достойні черкащани, однак варто пам’ятати, що в тих політичних титрах їм відведено роль ширми, за якою трупа цих «мандрівних циркачів» відіграє свій політичний номер і помандрує на свої російські «зимівники», коли грабувати в Україні вже не буде чого.

Тому давайте примусимо їх пакувати свій штукарський реквізит і забиратись із нашого життя вже зараз! Настав час зробити їх на місцевих виборах!

Леонід Даценко, народний депутат України VII скликання