Національна поліція України спільно зі Службою безпеки України працюють над з’ясуванням можливого взаємозв’язку між нещодавніми випадками розпилення газу в школах Харкова, Миколаєва та Черкас.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, пише ІА “Інтерфакс-Україна”.

“Почастішали випадки, коли в школах діти розпилюють сльозогінний газ із балончиків. Національна поліція спільно зі Службою безпеки працюють, щоб з’ясувати, чи є зв’язок між цими випадками, або це пішла хвиля. Потрібно визначити, хто продає ці балончики, як вони потрапляють до рук цих дітей”, – сказав прем’єр на засіданні уряду в середу.

Гройсман також закликав посилити роз’яснювальну роботу серед дітей у школах щодо неприпустимості таких дій.

Нагадаємо, 22 травня від розпилення невідомого газу в харківській школі №3 постраждали 38 дітей, 27 з них госпіталізували. Поліція відпрацьовує версію про те, що газ у школі в Харкові розпилив один з учнів, щоб зірвати заняття.

Перед цим, 21 травня, в миколаївській школі №6 також розпилили невідомий газ, унаслідок чого постраждав 41 учень, 40 із них госпіталізували.

8 травня через отруєння невідомою речовиною під час шкільної лінійки в школі №8 м. Черкаси госпіталізували 53 дітей і чотирьох учителів, з них 11 дітей потрапили до реанімаційного відділення.