Наприкінці минулого року навчальний центр ПАТ «Черкасиобленерго» відкрив свої двері після капітального ремонту, нині ж активно продовжує вдосконалювати освітній процес, поповнюючи навчальні класи та лабораторію новим обладнанням, сучасними стендами та приладами. Такі оновлення дозволяють максимально наблизитися до виробничого процесу та якісно засвоїти матеріал.

Для максимальної ефективності практичних занять кабінети доукомплектували діючими стендами, обладнали приладами, інструментом, пристосуваннями робочі місця.

blank
– Раніше викладачі могли лише демонструвати обладнання під час занять, або ж проводити навчання на виїзді на виробництві. Нині ж навчальні класи поповнили новими стендами, інструментами та приладами. Все це дозволяє працівникам самостійно відпрацювати необхідні навички роботи, виконати те чи інше практичне завдання безпосередньо під час занять. Перший крок, який ми реалізували, це базові дисципліни: основи електротехніки, електричні вимірювання. Зараз ми проводимо практичні заняття прикладного характеру з дотриманням технології робіт та вимог охорони праці, – прокоментував директор навчального центру Дмитро Галат.

blankТак, кабінет електромонтерів з експлуатації розподільних мереж обладнаний навчальною діючою електроустановкою напругою до 1000 В, що сприяє якісному вивченню та випробуванню електричних апаратів та схем вторинної комутації. Наявні демонстраційні стенди з монтажу і експлуатації повітряних ізольованих ліній 0,4 кВ та стенд «Повітряні захищені лінії 10 кВ». Придбали пірометр та електронний динамометр, які також використовуватимуть під час практичних занять.

blank Акцент у роботі, додає директор навчального центру, спрямовують на ефективне використання наявного обладнання та застосування ефективних методів навчання.

Наприклад сьогодні у кабінеті підготовки працівників комерційного обліку для електромонтерів з експлуатації електролічильників відбулось практичне заняття «Заміна та перевірка трифазного лічильника електричної енергії прямого вмикання» та «Заміна та перевірка однофазного лічильника електричної енергії». Провів його заступник начальника центральної служби приладів обліку та метрології ПАТ «Черкасиобленерго» Валерій Сідельніков.

blank – Такі практичні заняття для нас – це не лише навчання персоналу, а й досвід, вдосконалення навичок, адже виробничий процес постійно осучаснюється, з’являються нові технології та обладнання, – прокоментував заступник начальника центральної служби приладів обліку та метрології ПАТ «Черкасиобленерго» Валерій Сідельніков.

Виконав практичне завдання під час заняття електромонтер з експлуатації електролічильників Черкаської міської філії ПАТ «Черкасиобленерго» Арсен Буша.

Працівники зазначають, такі наочні заняття для них – це можливість перевірити і вдосконалити свої практичні навички.

blank – Тут ми можемо власноруч потренуватися у правильності виконання заміни лічильників, дотримуючись технічних заходів електробезпеки, обмінятись досвідом, порадитись, – зазначив електромонтер з експлуатації електролічильників Золотоніської філії ПАТ «Черкасиобленерго» Олег Петренко.

blank
Надалі ж оновлення навчального центру планують продовжувати. Створюється діючий стенд з дослідження режимів роботи три- і чотири провідних трифазних мереж.

blank – Сьогодні в умовах сучасного світу професійність, знання та навички мають велику цінність, адже це сприяє відповідальній та злагодженій роботі усього Товариства і загалом розвитку енергетичної галузі. Тому ми зацікавлені у створенні комфортних та сучасних умов у нашому навчальному центрі для забезпечення європейської освіти, – підсумувала директор з управління персоналом ПАТ «Черкасиобленерго» Надія Братаніч.