В Черкасах таки вирішили встановити штучну ялинку. Попри заклики екоактивістів, що жива новорячна красуня значно екологічніша, але спираючись нібито на голосування громади у Фейсбуці.

Оголосив голосування очільник департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Сергій Воронов. І саме за результатами голосування фейсбук-користувачів, у якому взяли участь близько двох тисяч черкасців, 84% голосів було віддано саме за штучну ялинку.

“Результати опитування громади щодо розміщення на центральній площі Черкас штучної або ж живої ялинки. Досить категорично. За дорученням куратора Юрія Ботнара разом з Департаментом освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради на днях оголосимо тендер та спробуємо реалізувати новий мистецький проект, створивши чудову Новорічну атмосферу в обласному центрі. Часу дуже обмаль! Окрім ялинки, спробуємо закупити святкові фотозони та прикраси. Ялинку хотілось би висотою 18 метрів та можливість щороку збільшувати розмір та урізноманітнювати прикраси. Разом із командою ВО “Свобода” Черкащина робимо наше місто кращим!” – читаємо такий оптимістичний пост від однієї з “керуючих і спрямовуючих” партій нашого міста.

Але цей радісний настрій можна було б розділити, якби не кілька “але”:

1. Опитування у Фейсбуці – це не спосіб радитися з громадою, адже коло коритувачів  соцмереж є досить обмеженим. Крім того, в голосуванні можуть брати участь люди з інших міст, навіть країн, просто “провладні” боти, та й “накрутити” голоси хакерам не так вже і важко. Якщо вже робити слухання – то повноцінні, живі, з залученням екологів, біологів, лісівників, дизайнерів, економіствів. Але ні, бо є друге “але”.

2. Запитати думку громади Воронов вирішив 4 листопада. Але ще у жовтні його однопартієць Павло Собко, разом із своїм шефом очільником КП “Міськсвітло” побували у Чорноморську на заводі з виборництва штучних ялинок, і прицінилися, для купівлі їх продукції у Черкаси.

blankНічого не наплутали чиновники? Може, спочатку опитування провести, а тоді їхати купувати? Але ні, бо є ще й третє “але”.

3. У місті планують встановити саме штучну ялинку і також закупити та обладнати до десятка нових світлових фотозон. Бо це “дорого і красіво”. Твердий намір вчинити так підтвердив кореспонденту Zmi.ck.ua директор департаменту освіти та гуманітарної політики Сергій Воронов. Бо на все це вже заплановано близько двох мільйонів гривень. І це ще лише початок, бо, як кажуть, апетит приходить під час їжі…

Планується, що ялинка матиме висоту близько 18 метрів, її обслуговуванням, збиранням, зберіганням займатиметься фірма постачальника. Також ялинку можна буде щороку змінювати і додавати нових елементів. А це нові “привабливі” трати з бюджету.

“Свободівці” кажуть, що оновлене новорічне вбрання для міста прослужить з десяток років та щороку радуватиме містян. Але з посмішкою змовчують, що і їх ця святковоа інсталяція неймовірно “радуватиме”. Звісно, два мільйони, які можна виділяти щороку, – це добрі гроші. Як там пишуть наші очільники – #Свобода діє?

Наталя Писарева