Наразі розглядається можливість облаштування парковки в Черкасах в центрі Соборної площі на місці розриву двох бульварних алей. Про це повідомив начальник управління патрульної поліції в Черкаській області Олександр Кокоба, пише “Прочерк”.

– До нас не раз зверталися громадяни щодо можливого порушення Правил дорожнього руху в центрі Черкас – автомобілі паркують на Соборній площі. Ми спілкувалися з відповідними виконавчими структурами міської ради: розглядається можливість облаштування там парковки, – зазначив пан Кокоба. – Відповідно до ДСТУ, буде облаштовано заїзд на парковку і виїзд із неї, щоб не створювати аварійних ситуацій. Можливо, це дозволить дещо покращити ситуацію в плані парковки в центрі міста. В принципі, паркування на бульварі не є порушенням правил дорожнього руху. Але для того, щоб автомобіль туди заїхав, потрібно перетнути суцільну лінію на дорожній розмітці. Саме в цьому наразі є порушення.

За словами очільника патрульної поліції, такий само казус виникає тоді, коли водії паркуються на тротуарах. Це дозволяється, якщо для проходу пішоходів є 2 метри. Але їзда по тротуарах Правилами дорожнього руху заборонена. Разом із тим, зрозуміло, що для того, щоб паркуватися на тротуарі, треба по ньому проїхати – цього очевидного факту Правила не враховують.

Додамо, що поліції неодноразово вказували на порушення правил при паркуванні на розриві бульварної алеї навпроти Черкаської ОДА і вимагали навести там лад. Кілька днів одного разу там навіть чергували патрульні. Втім, “щемні” розмови поліцейських із водіями-порушниками результату не дали. Тож, вочевидь, в поліції вирішили пливти за течією: якщо подолати порушення не можна – треба його узаконити…