У віці 94 років померла почесна науковиця та автор підручників й посібників Ганна Передрій, повідмоляє пресслужба ЧНУ імені Богдана Хмельницького.

Ганни Романівни Передрій не стало 16 вересня.

Філологиня була знаною в Україні авторкою шкільних та вишівських підручників і посібників, селекціонером науково-педагогічних кадрів.

Почесна професорка упродовж 1978–1998 років очолювала кафедру української мови Черкаського педагогічного інституту (пізніше — Черкаського державного університету імені Богдана Хмельницького).  Вона була автором понад 100 наукових праць, серед яких шкільні підручники та навчальні посібники для студентів.

Ганна Передрій також співпрацювала з ученими лабораторії навчання української мови Науково-дослідного інституту педагогіки Академії педагогічних наук України. Із 1984 року була співавтором підручників з української мови для 5, 6, 7 класів.

Науковиця нагороджена відзнаками центральних органів влади та регіонального рівня, Черкаського педагогічного інституту, нагрудним знаком “Відмінник народної освіти” та медаллю А. С. Макаренка.

Для багатьох Ганна Романівна перебувала в статусі “учителя вчителів”. Багато теперішних працівників кафедр ННІ української філології та соціальних комунікацій — її учні та вихованці.