Секретар Черкаської міської ради Ярослав Нищик та депутати фракцій “Свобода” і “Самопоміч” Андрій Куча та Олексій Романов не будуть голосувати за переперейменування вулиці Олени Теліги. Про свою позицію зі складного питання вони розповіли в коментарі Dzvin.media.

Нагадаємо, що петиція про перейменування вулиці Олени Теліги на вулицю загиблого військового Антона Моспана на сайті міської ради  набрала необхідну кількість голосів і буде винесена на розгляд депутатів Черкаської міської ради.

Під час декомунізації черкаських вулиць в 2016 році вулицю маршала СРСР Конєва було перейменовано на честь української поетеси, діячки ОУН, що була розстріляна німецькими окупантами в Бабиному Яру у Києві Олени Теліги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Черкасці підтримали петицію про перейменування вулиці на честь загиблого Героя АТО

blankСекретар Черкаської міської ради Ярослав Нищик

 – Безперечно, ім’я Антона Моспана має бути увіковічнене в назві однієї з вулиць міста Черкаси. Проте я не вважаю за доцільне перейменовувати вулицю Олени Теліги. Олена Теліга – це, перш за все, людина, яка поклала своє життя на алтар перемоги української держави. Не можна вибирати між цими двома людьми, хто з них достойніший, адже жертва їхня за Україну була однакова – життя. А ім’я Антона Моспана має бути увіковічнене в назві якоїсь іншої черкаської вулиці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Корсунський АТОвець через суд скасував скандальне рішення про перейменування вулиці (Фото)

blankКерівник фракції ВО “Свобода” Андрій Куча

–  Однозначно голосувати за перейменування вулиці, яка вже була перейменована, я і фракція “Свободи” не будуть. А щодо таких ситуацій, то це не перша і не остання історія з перейменуванням. Над перейменуванням працювала ціла група людей, що входить до топонімічної комісії. Це і історики, і депутати, до яких у мене є і повага, і розуміння. Я не є істориком, але знаю точно, що вулиця Олени Теліги заслуговує на те, щоб бути в Черкасах

Деblankпутат фракції “Об’єднання Самопоміч” Олексій Романов

  –  Дуже болюче і складне питання. З одного боку погоджуюсь із думкою, що перейменування вулиць на честь воїнів, що віддали життя за Україну, має відбуватися після закінчення війни, а саме після того, коли буде похований останній її Герой.

З іншого боку, маємо позитивний досвід перейменування вулиць на честь героїв-черкащан, зокрема Сергія Амброса. Коли вже ціле молоде покоління зростає та надихається прикладом свого земляка. І цей досвід безцінний.

Вважаю, що однієї електронної петиції не достатньо, щоби остаточно прийняти рішення. Було би правильно застосувати процедуру публічних консультацій, дослідження (анкетування) мешканців саме цієї вулиці.