Реагуючи на звернення громадян в засобах масової інформації з приводу несанкціонованого підключення до мережі зливової каналізації біля розважального комплексу «Бочка», спеціалісти Держекоінспекції Центрального округу провели обстеження території по вул. Максима Кривоноса та прибережної смуги Кременчуцького водосховища. Про це повідомляє заступник начальника Державної екологічної інспекції Олександр Позняков.

Встановлено, що 20 квітня 2019 року невстановленими особами внаслідок незаконного підключення до зливової каналізації здійснено залповий скид неочищених стічних вод до Кременчуцького водосховища, що призвело до його забруднення. Після того, як місцеві жителі зателефонували до місцевої аварійної служби скид припинився.

Інспекторами на місці події відібрано проби води та обстежено прилеглу земельну ділянку. Проби направлено на проведення відповідних досліджень на предмет перевищень забруднюючих речовин.

Зливові, талі води з території міста Черкаси відводяться за допомогою 14 випусків зливової каналізації в Кременчуцьке водосховище, які знаходяться на балансі КП «Черкаське експлуатаційне лінійне управління автомобільних шляхів» та які необладнані відповідною системою очистки.

Відповідно до ст. 21 ЗУ «Про відходи» та ст. 33 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» до повноважень органів міських рад належить питання пов’язані з належним контролем, організацією та безпечною утилізацією відходів на підконтрольній території.

Державною екологічною інспекцією у Черкаській області неодноразово повідомлялось про дану проблему Черкаську міську раду. На даний час вимушені констатувати відсутність зрушень по вирішенню проблеми місцевими органами!

Geplaatst door Олександр Позняков op Maandag 22 april 2019