18 жовтня у Києві відбулася визначна подія – Форум на тему «Наші гроші на виборах».

Захід відбувся за участі представників посольств США, Великої Британії, представників Латвії, Молдови, міжнародних організацій та фундацій виборчого процесу, народних депутатів України, керівників ЦВК та громадських організацій.

Голова Черкаської обласної організації політичної партії «Наш край» Анатолій Нужний відвідав Форум.

– Враховуючи те, що нове законодавство України про політичне фінансування вперше застосовуватиметься на загальнонаціональних виборах у 2019 році, це стане викликом не лише для учасників виборчих перегонів, а й для громадянського суспільства, адже контроль за політичним фінансуванням на виборах здійснюватиметься представниками громад, – зазначає Анатолій Нужний. – Протидія політичній корупції – ще одна реально показова реформа в Україні, яка нарешті дасть змогу кожному громадянину реально відчути важливість власного голосу. Адже відтепер регулювання впливу грошей в українській політиці – під пильним оком самого виборця. Це стане найголовнішим чинником кожному виконати свій конституційний обов’язок – прийти на виборчу дільницю і проголосувати!

blank

Наразі, нова модель державного контролю за фінансуванням виборчих кампаній передбачає нові повноваження державних органів у сфері контролю за фінансуванням партій і кандидатів, не всі з яких чітко прописані у новому законодавстві.

– На сьогодні перед Верховною Радою України стоїть досить серйозне завдання – доопрацювати законодавчу базу щодо виборчого процесу і у стислі строки належним чином відреагувати на наявні законодавчі прогалини, – наголошує політик. – Вибори Президента України та народних депутатів України у 2019 році проходитимуть за вдосконаленим законодавством у сфері політичних фінансів, але низка його положень все ще потребує перегляду.

Учасниками Форуму було сформовано та підписано відповідну заяву, адресовану Парламенту, Центральній виборчій комісії та Національному агентству з питань запобігання корупції з переліком відповідних позицій, які потребують зваженого аналізу та доопрацювання.

– Я переконаний, що зміна законодавчої бази, яка регулює виборчий процес всіх рівнів – найголовніша реформа держави, яка раз і на завжди полярно змінить ставлення до політичної долі країни всіх учасників виборчого процесу, починаючи від самого виборця, народного обранця чи Гаранта Конституції України. І тільки тоді країна почне жити повним, щасливим життям розвитку та збагачення, – переконаний Анатолій Нужний.