Нестача кваліфікованих кадрів та спеціального автотранспорту — найбільші проблеми центру екстреної медичної допомоги. Про це повідомив керівник обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ігор Фесун, пише “Черкаський Край”.
Якби торік на умовах співфінансування ми не закупили вісім нових автомобілів, не знаю, як би служба справлялася цьогоріч. Більшість автотранспорту в стані, який потребує термінової «реанімації». У нас зараз працює 49 машин із 100, яким більше 10 років, а є й до 20. Більше мільйона гривень потрібно до кінця року, аби підтримувати автопарк у належному стані. Цього року також запланована купівля п’ятьох автомобілів на умовах співфінансування.
Як стверджують водії «швидкої», і нова техніка не витримує таких поганих доріг. Лише завдяки їхній майстерності та самовідданості медичного персоналу у районах в основному справляються з терміновими викликами, на забезпечення яких відведено, як відомо, всього 20 хвилин. Хоча, як розповідають працівники, бувало всього, особливо в осінньо-зимовий період. Через бездоріжжя, снігові замети транспорт не раз виходив з ладу. Бувало, що й народжувати дітей доводилося в машині «швидкої».
Особливо працівників екстреної медичної допомоги непокоїть стан доріг у  Смілі та Смілянському районі. Тут, як наголошує Ігор Фесун, повний завал. Навіть на міські виклики через розбиті дороги добиратися важко. Що вже казати про села району, де шляхи просто непроїзні. Звичайно, в таких умовах працювати ніхто не хоче. На сьогодні цій службі бракує 25 водіїв та 50 медичних працівників.