На минулому тижні небаченими досі темпами почався ремонт київської автотраси на відрізку від Новодмитрівського повороту, що поряд із WOG-автозаправкою і в напрямку до Драбівського кільця. Працює потужна техніка, на обочині солідні запаси гранвідсіву. Старий асфальт знімають до основи і кладуть нову подушку. Причому, в тому місці, де це робили минулої суботи, через три дні, тобто в понеділок, вже лежав товстий шар нового асфальту, який виготовляли тут же, на новому асфальтному заводі під Новодмитрівкою. Для проїзду транспорту організовано реверсний рух. Навіть поглядом збоку можна оцінити, що робота ведеться з розмахом і на сучасному рівні. А у водіїв — схвальні відгуки про те, що нарешті й до цієї дороги дійшла черга, пише “Черкаський край”.

Достовірну інформацію про ремонт цієї дороги ми дізналися у голови Золотоніської районної ради Валерія Саранчі. Ось що він розповів:

— Дорога ця не районного, а державного значення. Щодо її ремонту відбувся міжнародний тендер, який виграло Вінницьке ремонтне підприємство «Автострада». Тендер оголошувало й проект розробляло Черкаське управління автомобільних доріг, який обійшовся у 900 тисяч гривень — це ще як кажуть, за «божеськими» цінами. Згідно з тендером, який відбувся влітку, вартість цього відрізка об’їзної дороги – 200 мільйонів гривень, це від новодмитрівського повороту й до драбівського кільця, лишень би вдалося їм до кінця року ці кошти освоїти. А довжина всієї об’їзної дороги аж до поста поліції становить 11,5 кілометра і кошторисна вартість її ремонту сягає 600 млн.грн.

Зауважу: це не просто ремонт чи капітальний ремонт, а реконструкція. Тобто з однієї категорії дорогу переводять в іншу категорію. На підйомах і спусках дорогу розширять до двох полос. Обладнають освітлення, зупинки, туалети. Старий асфальт знімуть до основи й покладуть нову основу. В тому числі й бетонною сумішшю типу гарцовки товщиною 17 сантиметрів, а товщина асфальту сягатиме 25 сантиметрів. Дорога має бути якісною, з гарантією на десяток років. Асфальт вироблятимуть на нововідкритому Новодмитрівському асфальтному заводі. МИ зараз клопочемося, щоб асфальтний завод зареєстрували у нас і платили ПДФО до нашого бюджету. На це підприємство вони залучили як своїх висококласних спеціалістів, так взяли і наших бажаючих.

Зараз виготовляється проект на ремонт відрізка дороги від повороту на Канів у Софіївці в напрямку Золотоноші.

Якщо вже дійшла черга до ремонту дороги державного значення, то, можливо, дійде й до дрібніших доріг, які теж не чужі, а наші. Дочекаємось?