Видання “Укррудпром” стверджує, що генеральним директором держпідприємства “Національна вугільна компанія” буде призначено ексдиректора ДП “Макіїввугілля” Станіслава Толчина. За часів Віктора Януковича Толчина називали куратором Черкаської області.

“Кандидатура проходить останні погодження. Толчина просуває директор департаменту вугільно-промислового комплексу Олександр Владиченко”, – цитує портал свого співрозмовника.

За даними інсайдера, Владиченко наближений до заступника міністра Анатолія Корзуна, вони разом працювали у структурах вугільної промисловості за Януковича.

“Укррудпром” зазначає, що Толчин очолював ДП “Макіїввугілля” із 2006 року й до аварії на шахті імені Бажанова у 2011 році, коли четверо людей загинули й 11 постраждали. Прокуратура Донецької області відкрила проти Толчина кримінальну справу, його оголошували в розшук, але справа, за даними видання, закінчилася обвинуваченням в аварії рядових співробітників.

Посилаючись на слова ексголови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля, портал зазначає, що у 2012 році Толчина скерували в Черкаську область як “наглядача від Донецької області”.

Весною 2012 року на запрошення губернатора Сергія Тулуба,  Станіслав Толчин очолив Управління інвестиційно-інноваційної політики Черкаської ОДА.

Про тісну дружбу між Сергієм Тулубом і Станіславом Толчином так писала “Українська правда”:

“…Те, що Станіслава Толчина й Сергія Тулуба пов’язує особиста дружба – знає вся галузь. Тому мало хто дивувався, що людина, яка ніколи не була навіть директором шахти або головним інженером, раптом, стала керувати цілим вугільним об’єднанням”.

Між тим, самого Толчина в Черкаській облдержадміністрації ніхто не бачив, однак для нього виділили цілий 5 поверх будівлі, перед цим виселивши звідти кілька департаментів. Одразу після “великого переселення” на поверсі затіяли грандіозний ремонт, і, як стверджують “старожили” ОДА, матеріали для кабінету Толчина та допоміжних приміщень обирались найексклюзивніші та найдорожчі із можливих, звісно ж, іноземного виробництва. Подейкували, що для потреб Толчина планували обладнати також сауну, спортзал та кімнату відпочинку.

Утім, всі ці плани так і не здійснились через Революцію Гідності.

Якщо Толчин таки повернеться у високий кабінет, то варто очікувати і тріумфального повернення Тулуба. До речі, кримінальні справи щодо нього вже закриті…