КП «Дирекція парків» розпочала обробляти самшит від особливо небезпечного шкідника – самшитової вогнівки. Гусінь цього метелика здатна за ніч повністю знищити кущ самшиту Тому комунальники своєчасно захищають зелені насадження міста, і радять це робити всім черкасцям та підприємствам, на чиїй території ростуть різні сорти цієї рослини.

Днями працювали у сквері «Юність». На черзі – парк Перемоги, Сосновий бір та «Казка» тощо.

Варто також зауважити, що самшитова вогнівка потрапила в Україну з Китаю близько 10 років тому. В неї тут мало природніх ворогів: гусінь їдять оси, а метеликів – птахи. Але такий процес знищення є довготривалим і практично не впливає на  розповсюдження, адже комаха здатна дуже швидко плодитись. І основна проблема – що вогнівка об’їдає не просто листочки, вона згризає луб гілочок, тобто кору. І таким чином ціла гілка відмирає. І коли багато цієї гусені, то кущ гине. Тому своєчасне обприскування – єдиний ефективний спосіб захистити зелені насадження.

Працівники КП “Дирекція парків” ретельно слідкують за станом зелених зон, за потреби обробляють їх від різних шкідників, поливають, підживлюють, – щоб вони завжди виглядали привабливо і радували відвідувачів своєю красою та доглянутістю.