Традиційно в уманських закладах освіти на початку грудня проводиться тиждень військово-патріотичного виховання учнівської молоді. У рамках тижня відбуваються тематичні заходи, присвячені сучасним Збройним Силам України. На уроках фізичного виховання, предмету «Захист України» для старшокласників організовують спортивні змагання з прикладних військових видів спорту. Пише сайт УманьNews.City.

— Раніше ми запрошували ветеранів, волонтерів, які розповідали про події на сході. А зараз у зв’язку з карантинними обмеженнями, цього зробити не можемо. Але розповідаємо дітям, показуємо відеосюжети про події, що там відбуваються, — розповіла головний спеціаліст відділу освіти Інна Толобистюк.

Також традиційним є проведення фестивалю інсценізованої патріотичної пісні «Пам’яті героїв». Цього року цей фестиваль відбувається у дистанційному форматі. Усі школи висвітлюють відеоролики на своїх офіційних сторінках закладів освіти та у соціальних мережах.

Хочу відзначити, що понад сім років уманські школярі активно беруть участь у змаганнях дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

— У цьому навчальному році у вересні ми вже провели один етап, а зараз, у грудні, розпочинаємо шкільний етап — це стрільба з пневматичної гвинтівки. У квітні відбудуться основні етапи цієї гри у дистанційному форматі, — додала пані Інна.

Особисто я вже четвертий рік поспіль беру активну участь у цій грі і мені дуже подобається ця справа, адже я вважаю, що військово-патріотична підготовка потрібна кожному.

— Людина має знати: існує така важлива місія як захист та оборона своєї території. За цей час нас навчали як вести бої, стрільби з пневматичної зброї, стройової підготовки, також ми використовували різні техніки з рукопашного ближнього бою, виконання військово-патріотичної пісні. Переконана, що люди повинні допомагати одне одному, а сильніший має допомогти слабшому, — говорить Ольга, учениця ЗОШ №5.

В музеї школи №5 було створено куточок пам’яті випускникам, які віддали своє життя за мир в Україні. Там знаходиться стенд Небесної сотні. Серед загиблих випускник школи Ігор Бачинський. Серед хлопців, які загинули на сході України також випускники 5 школи: Іван Качур та Юрій Золотарьов.

Ми навчаємо молоде покоління пам’ятати та шанувати мужній вчинок наших випускників, які віддали своє життя за мир, — Катерина, учениця ЗОШ №5.

Складовою частиною патріотичного виховання є військово-патріотичне виховання, зорієнтоване на формування у молоді готовності до захисту Вітчизни, розвиток бажання здобувати військові професії, проходити службу в Збройних Силах України. Військово-патріотичне виховання молоді проводиться з метою формування у них високих морально-патріотичних і психологічних якостей, прищеплення їм почуття особистої відповідальності за захист Батьківщини.