Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко, вочевидь, вважає, що депатати міської ради не можуть писати електронні петиції та критикувати його. Мова йде про петицію “Мера Черкас Анатолія Бондаренка – у відставку!” – що її зареєстрував депутат Микола Мирза 26 липня.

“Нещодавно на сайті міської ради було зареєстровано електронну петицію із закликом відправити у відставку діючого міського голову. Автором її є депутат від БПП Микола Мирза (людина, яка фактично забезцінь орендує міське майно). Розцінюю це як чергову спробу деструктивних сил вивести з ладу міське господарство та нав’язати жителям міста думку про необхідність кадрових змін.” – пише Бондаренко на “Фейсбуці”.

При цьому забуваючи, що система електронних петицій створена саме для того, щоб будь-який містянин, незалежно від того, чи є він депутатом, міг виступити із своїми пропозиціями та бути почутим. Чогось Анатолій Васильович не бачив “деструктивних сил” у абсолютно безглуздих петиціях про “розведення у Дніпрі дельфінів” та “відпусканню з міського зоопарку звірів на волю”.

Зазначимо, що система електронних петицій є розповсюдженою практикою у цивілізованих країнах. На офіційному сайті Президента України система діє з 2015 року. Також петиції приймаються міськими та обласними радами більшості регіонів країни.

Найвірогідніше, що міського голову дратує саме зміст петиції, адже мова в ній йде про те, що міський голова Черкас не дотримує своїх передвиборних обіцянок та повністю втратив контроль за роботою комунальних служб. Бо саме відставки, розмови про яку постійно витають у коридорах черкаської влади, найбільше боїться міський голова. Бо вона реальна. Саме тому він не збирає сесію, на якій мають оголосити наступних за черговістю депутатів, замість відкликаних прихильників Бондаренка. Бо це може перехилити більшість депкорпусу у бік противників мера.

Але замість того, щоб перейти в конструктивне русло, спробувавши відповісти на закиди депутатів, спокійно і аргументовано роз’яснити свою позицію, відповівши на питання, поставлені в петиції, та спростувавши наведені там факти, – Анатолій Бондаренко традиційно вдається до образ та демонструє небажання домовлятися.

Мовляв, депутати – брехуни, а петиція – це бруд і чорні технології.

Крім того, варто відмітити, що міський голова ще й сам собі робить “ведмежу послугу”, адже петиція про його відкликання наразі не є найпопулярнішою, проте чим більш її будуть обговорювати, тим вищий шанс, що вона набере необхідну для розгляду кількість голосів.

До речі, і про “нав’язування необхідності кадрових змін” Анатолій Васильович у своїх заявах щодо петиції нагадав даремне. Адже низка гучних кадрових скандалів у мерії, коли на посади призначались сумнівні фахівці без конкурсів, водії та помічники, а деяких чиновників виводили з кабінетів у наручниках через фантастичні хабарі, – вже давно ствердили думку, що у цій сфері в міськвиконкомі все дуже сумно. Тож Бондаренко сам підкидає ідею, що, може, вже таки варто міняти голову, від якої, власне, і загнивається вся рибина?

Нагадаємо, які саме причини відкликання Бондаренка назвав депутат Микола Мирза:

– Відсутність стратегії у розвитку міста.
– Торгівля посадами. За три роки працевлаштував в міськвиконкомі і комунальних підприємства 10 депутатів міської ради із 42, які не є фахівцем у своїй галузі;
– Нераціональне використання бюджетних коштів. Премії міському голові і чиновникам сягають 400% від окладу. Працевлаштовані депутати у середньому отримають 40-45 тис. грн зарплати.
– Бондаренко ініціював знищення дитячого табору «Дахнівська Січ» з перспективою забудови котедж ним містечком.
– Замість дитячого кінотеатру «Салют» Бондаренко планує збудвати багатоповерхівку.
– За три роки було надано понад 400 дозволів на встановлення МАФів;
– Другу зиму поспіль провал в прибиранні міста від снігу і доріг та тротуарів від ожеледиці.
– Своїм втручанням в роботу КП «Черкаська служба чистоти» призвів Черкаси до сміттєвого колапсу;
– Неякісне виконання робіт з ремонту доріг (86% об’єктів або не дороблені, або мають дефекти);
– Знищив пляжну зону Черкас в мікрорайоні “Митниця” багатоповерховою забудовою. Там, де мали бути аквапарк, сквер, спортивні майданчики, території для проведення фестивалів, виставок, Льодовий та баскетбольний палац.
– Недотримання своїх передвиборних програм щодо:
а) зниження тарифів на комунальні послуги (за три роки суми в комунальних платіжках зросли на 560%),
б) відремонтувати всі дороги за один рік (відремонтовано не більше 8%)
в) боротися із корупцією в мерії (за останній рік в міськвиконкомі проведено більше 10 обшуків, відкрито понад 30 кримінальних проваджень, три чиновники з команди Бондаренко скоро будуть засудженні за крадіжку бюджетних коштів та хабарі).

Підтримати дану петицію бажаючі можуть ТУТ.

Варвара Горова