Департамент житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради уклав угоду на ремонт вулиці Сурікова (від провулку Анатолія Пашкевича до залічничного переїзду), пише “Інфоміст”. Вартість робіт становить 1 млн 499 тисяч гривень. Підрядником виступить ТОВ “Автомагістраль-центр”, що належить родині відомого в місті будівельника, колишнього очільника департаменту капітального будівництва Черкаської обласної державної адміністрації Анатолія Бурського.

Раніше департамент архітектури та містобудування Черкаської міської ради уклав угоду із цим же товариством на закупівлю додаткових робіт із реконстукції бульвару Шевченка, на відрізку від вулиці Героїв Сталінграда до вулиці Різдвяної. За 4,8 млн грн підрядник має облаштувати додатковий вирівнюючий шар асфальтобетону, парковальний майданчик біля КЗ “Черкаська міська стоматологічна поліклініка Черкаської міської ради”. Також має бути забезпечене додаткове армування шарів асфальтобетонного покриття геотекстилем, встановлені додаткові дорожні знаки та улаштована технічна полоса вздовж бульварної частини із плитки. Відповідно до оприлюдненого кошторису, вартість однієї тонни асфальтної суміші типу А марки 1 становитиме 2171,75 гривень, за квадратний метр плитки комунальники заплатять 211 гривень.

До цього підприємство ТОВ “Автомагістраль-центр” було визназно винним у спотворенні результатів конкурсних торгів на закупівлю робіт з реконструкції вулиці Мєндєлєва. Тоді два підприємства, контрольовані родиною Бурських, “розіграли” між собою право на договір вартістю майже 8 мільйонів гривень. У результаті за позовом прокуратури суд розірвав укладену тоді угоду, а територіальне відділення Антимонопольного комітету встановило факт узгоджених антиконкруетних дій.

Як покрання, окрім штрафу, підприємство ТОВ “Автомагістраль-центр” втратило можливість приймати участь у конкурентних процедурах закупівель. Проте, як свідчить інформація в системі “Прозорро”, користуючись особливостями законодавства, чиновники продовжують укладати з підприємством Анатолія Бурського угоди на без застосування конкурентних процедур, коли це можливо.