Під час патрулювання та охорони публічного порядку у Черкасах поліцейські батальйону поліції особливого призначення на вулиці Гагаріна зупинили громадянина з метою перевірки документів, що підтверджують його особу. Після цього молодий хлопець зізнався, що має при собі кастет та вирішив добровільно його здати правоохоронцям. Інформують у нацполіції Черкащини.

Нагадуємо, що добровільна здача вогнепальної зброї, боєприпасів, вибухових речовин і спеціальних засобів, які зберігаються незаконно, звільняє від кримінальної відповідальності.

За статтею 263 ККУ за носіння, зберігання, придбання, передачу чи збут вогнепальної зброї (крім гладко ствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин, або вибухових пристроїв без правових підстав, передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 7 років. А носіння, виготовлення, ремонт або збут кинджалів, фінських ножів, кастетів чи іншої холодної зброї без передбаченого законом дозволу – карається штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до 3 років.