За використання тоталітарної символіки передбачено сувору відповідальність.Про це сьогодні, 8 травня, під час брифінгу сказав радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк. Повідомляють у прес-службі нацполіції Черкащини.

«У цей день часто з’являються люди, які використовують заборонену українським законам символіку. Тому хочемо в котре нагадати про неможливість використання будь-яких символів тоталітарних режимів – комуністичного і нацистського під час проведення масових заходів, які відбудуться 9 травня на території всієї України. Правоохоронці будуть реагувати на такі про вокативні дії відповідно до чинного законодавства», – сказав Зорян Шкіряк.

Радник міністра внутрішніх справ окремо нагадав про заборону використання георгіївських стрічок.

«Категорично заборонено використання так званої георгіївської стрічки, яка на сьогодні в Україні є символом російської агресії. За використання георгіївської стрічки є відповідальність, яка виписана в окремій статті Адміністративного Кодексу. Безумовно, стаття 173/3 Кодексу про адміністративні правопорушення України зазначає, що виготовлення і пропаганда георгіївської стрічки тягне за собою накладення штрафу від 850 до 5100 грн. або адміністративний арешт на строк до 15 діб», – сказав Зорян Шкіряк.

Крім того, за словами Зоряна Шкіряка, стаття 436 прим.1 Кримінального кодексу України чітко вказує, що виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки і пропаганда комуністичного і націонал-соціалістичного, тобто нацистського, тоталітарних режимів карається строком від 5 до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна або без такої, в залежності від тяжкості вчинення правопорушення.

blank

«МВС залишається гарантом внутрішньої стабільності та форпостом збереження спокійної ситуації на території України. Ми не дамо жодних шансів будь-яким проросійським або внутрішнім деструктивним силам здійснити ті чи інші провокації проти України. В ці дні, 8 та 9 травня, відбувається певна активізація з боку каїни-агресора. Але ми запевняємо – нічого з цього не вдасться. Всі правоохоронці готові до будь яких викликів та захистять права і свободи, мир і спокій українських громадян», – підкреслив Зорян Шкіряк.

Також радник міністра внутрішніх справ наголосив, що реакція правоохоронців на будь-які спроби провокацій буде жорсткою: «Після виборів президента люди переймаються, що можуть відбутися якісь зміни. Дехто, але таких осіб маленький відсоток, вважає що можна чинити якісь антидержавні дії – цього не буде. Реакція правоохоронців на будь-які насильницькі дії або будь-які силові провокації буде жорсткою та адекватною в рамках закону».

В минулому році до адміністративної відповідальності було притягнуто 20 осіб за ст. 173/3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а також відкрито 9 кримінальних проваджень за ст. 436 прим. 1 Кримінального кодексу України.