Внаслідок надзвичайної події одна людина загинула. Сам нападник був знешкоджений спецпризначенцями поліції. Про це повідомляє Департамент комунікації Національної поліції України.

Учора, близько 18 години, до поліції Черкас надійшло повідомлення про озброєний напад на приміщення одного з місцевих всеукраїнських об’єднань. Згідно з отриманим повідомленням, до будівлі по вулиці Хрещатик в Черкасах увірвався чоловік, в руках якого був пістолет і граната.

blank

За словами глави Нацполіції Сергія Князєва, зловмисник зачинився всередині, не висуваючи жодних вимог. Поліція оточила район. Було введено в дію спеціальну поліцейську операцію «Заручник». Найближчий спецпідрозділ КОРД з м. Кропивницький був піднятий по тривозі та направлений до Черкас.

blank

«Почувши звуки пострілів у приміщенні, керівники операції прийняли рішення про проведення активних дій. Начальник поліції Черкащини запропонував себе в якості заручника в обмін на людей, які могли знаходитися у приміщенні. Наблизившись до вхідних дверей, де перебував озброєний злочинець, він за допомогою спецпідрозділу затримав правопорушника», – повідомив Сергій Князєв.

blank

Водночас Голова Нацполіції відзначив грамотність дій правоохоронців, оскільки під час огляду приміщення поліцейські виявили і знешкодили розтяжку, яка складалася з бойової гранати Ф-1: «Якби вона не була своєчасно виявлена, то ті працівники поліції, які проникли в приміщення, загинули б або отримали важкі тілесні ушкодження».

blank

Затриманий правоохоронцями зловмисник наразі перебуває у лікарні під цілодобовим озброєним конвоєм. «Обставини, мотиви, а також те, що спонукало вказаного громадянина вчинити це правопорушення, ми з’ясуємо у найкоротший час.

blank

«Наразі поліція Черкаської області проводить розслідування за ч. 2 ст. 115 КК України – умисне вбивство. Водночас слідчі врахують фактор захоплення заручників, а також додатковий епізод – встановлення «розтяжки», який кваліфікуватиметься як замах на вбивство працівників поліції», – додав Сергій Князєв.

Нагадаємо, під час перестрілки в приміщенні між нападником та депутатом облради, екс-заступником мера Черкас Сергієм Гурою останній загинув. Його убив екс-охоронець Микола Гончар, а сам потім отримав поранення від чинного охоронця Гури.

Як зазначає видання “Кропива”, Гура С.В. 1969 року народження, бізнесмен-виходець з буремних 90-х, на останніх місцевих виборах був обраний депутатом за списками ВО «Батьківщина». З лютого 2016 по лютий 2018 року був членом виконавчого комітету Черкаської міської ради та заступником міського голови.

До кінця осені 2017 року входив до команди міського голови, однак останні місяці існування попереднього виконкому фактично перейшов в стан опонентів Анатолія Бондаренка.

Нагадаємо, що за наслідками відкритого політичного протистояння в місті, яке триває близько півтора року, у вересні 2017 року було вбито депутата міськради Михайла Бінусова, який входив до групи підтримки міського голови.

Нині внаслідок нападу вже загинув «авторитетний» представник з протилежного табору протистояння.

Загиблий не вів активного публічного життя, але був «авторитетним» серед вузького кола впливових осіб місцевої політичної еліти.

Також варто відзначити, що прізвище нападника Миколи Гончара фігурувало серед набувачів елітної землі в мікрорайоні Соснівка. Тоді землю отримувало через підставних осіб вище керівництво міста.