Щорічно в третю неділю листопада відзначається День працівників сільського господарства України. Професійне свято працівників сільського господарства, підприємств з переробки сільськогосподарської сировини, харчової промисловості, заготівельних, водогосподарських та обслуговуючих підприємств і організацій агропромислового комплексу України.

Сільськогосподарська галузь для української держави завжди була однією їх пріоритетних сфер розвитку як зовнішньої, так і внутрішньої економіки країни. Питання організації виробництва та підтримки продовольчого забезпечення для держави актуальні в усі часи.

За структурою господарства Черкаська область є індустріально-аграрною. Черкащина відрізняється від інших областей високим рівнем виробництва зерна, цукрового буряка, соняшника, овочів, тваринництвом м’ясо-молочного напрямку. Область відіграє важливу роль в системі народного господарства України як регіон з високорозвинутим сільським господарством, яке характеризується високою культурою ведення землеробства і тваринництва. Агропромисловий комплекс є одним з найбільших і важливих секторів економіки області, в якому формується основна частина продовольчих ресурсів. Агропромисловий комплекс — флагман української економіки, другий за величиною роботодавець.

В області працівники сільськогосподарської галузі є затребуваними.

Так, наприклад, з початку поточного року від місцевих роботодавців надійшло 10774 вакансії, з них за сприяння обласної служби зайнятості укомплектовано 10272 вакансії. Середня тривалість укомплектування поданих вакансій становила три календарні дні. На сьогодні шукають роботу за цією професією 2236 осіб. У переважній більшості вакансії плодоовочівник, тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, садовод, оператор машинного доїння, свинар, тваринник, птахівник, фермер, оператор тваринницьких комплексів надходили від ПрАТ «Миронівська птахофабрика», СТОВ «Птахоплемзавод «Коробівський», філії Ватутінська ПАТ «Агрохолдинг Авангард», сільськогосподарського підприємства ТОВ «Надія». дочірнього сільськогосподарського підприємства «Агрокомплекс», фермерських господарств «Базис», «Степ», приватного підприємства «Регіон плюс» та  інших.

У вакансіях, що надходили від роботодавців до обласної служби зайнятості, середня заробітна плата відповідних фахівців становила 6,5 тис. грн.

Провідним вузом на Черкащині з професійної підготовки фахівців  аграрного профілю є  Уманський національний університет садівництва.  Університет садівництва нараховує шість факультетів: агрономії; плодоовочівництва, екології та захисту рослин; економіки і підприємництва; менеджменту; інженерно-технологічний; лісового і садово-паркового господарства; НКЦ «Інститут післядипломної освіти та дорадництва»; Навчально-виробничий комплекс, а також структурні підрозділи: Агротехнічний коледж Уманського національного університету садівництва; Ананьївський аграрно-економічний коледж Уманського національного університету садівництва; Городищенський коледж Уманського національного університету садівництва; Тальнівський будівельно-економічний коледж Уманського національного університету садівництва; Тальянківський агротехнічний коледж Уманського національного університету садівництва; Чигиринський економіко-правовий коледж Уманського національного університету садівництва; Шевченківський коледж Уманського національного університету садівництва.

Також проводять підготовку за напрямом «Аграрні науки та продовольство» і в Черкаському державному технологічному університеті.

Повідомляє Відділ інформаційної роботи ОЦЗ.