На Звенигородщині завершується один з основних етапів медичної реформи – укладення угод з сімейними лікарями та застосування нових правил обслуговування у первинній ланці надання медичних послуг. На сьогодні вже понад 35 тисяч жителів району підписали декларації з лікарями районного центру первинної медико-санітарної допомоги. При цьому найбільш затребуваними серед сімейних лікарів виявилися Людмила Орлова, Наталя Кібальник та Анна Єлісеєєва, яких обрали «своїми» по дві з «гаком» тисячі громадян. Пишуть “Вісті Черкащини”.

Майже стільки ж підписаних декларацій і в лікарів Шевченківської та Рижанівської амбулаторій.

Характерно, що при цьому запроваджується так звана електронна черга хворих. Відтепер, аби не чекати годинами під дверима лікаря, можна попередньо записатися в електронному варіанті у реєстратурі райполіклініки, а сільським жителям – в тій чи іншій лікарській амбулаторії на зручний для кожного час. Подібним чином можна потрапити на прийом і записавшись з власного комп’ютера через інтернет.

Оскільки ж до таких новацій люди лише звикають, то в медустановах продовжує діяти й «жива» черга. Не відмовляють в медичній допомозі й тим, хто не встиг ще підписати декларацію. Хоч при цьому радять не гаяти часу та обирати «свого» лікаря. Адже з квітня нинішнього року Національна служба здоров’я України перестане виплачувати медичним закладам кошти по «червоному списку» та повністю переходить на оплату мед послуг за принципом «гроші йдуть за пацієнтом» за єдиним тарифом – 370 гривень на людину за рік. Окрім того, починаючи з квітня, без підписаної декларації не можна буде отримати рецепт за програмою «Доступні ліки».