6618 мешканців багатоповерхівок користуються послугою централізованого вивезення побутових відходів. У приватному секторі таких споживачів 6 607. З 25 серпня по 1 вересня контролери та спеціалісти комунального підприємства «Міськводоканал» уклали 23 нові угоди з населенням на вивезення твердих побутових відходів. Пише сайт zoloto.city.

– З мешканцями міста укладено 8868 договорів на цю послугу, – сказав директор підприємства Сергій Кузнєцов. – З них за умовами контейнерної схеми у приватному секторі – 1750 угод або 3123 абоненти, котрі щомісяця сплачують 89 тисяч 317 гривень за вивіз побутових відходів. На подворовому вивезенні залишається 3 484 споживачі.

 По багатоквартирних будинках цією послугою користується 6 618 містян, з якими укладено 3634 угоди. Загальна сума отриманих підприємством коштів за місяць – 377 тисяч 572 гривні.

Серед золотонісців є такі, хто маючи власний транспорт, завантажує причіп непотребу і вивозить з обійстя самостійно. Що ж у цьому крамольного, скажете ви? Та все було б не просто добре, а навіть, чудово, якби такий підприємливий господар віз городні рештки на полігон відходів. Так ні ж! Бере вила і вивантажує у габаритний контейнер. От підбереться двоє-троє таких розумак і семикубовий бак повний під зав’язку. Такі хазяї не раз потрапляли в поле зору заступника міського голови Олександра Флоренка, директора ПП «Базис плюс» Олени Козлової, навіть голова квартального комітету №16 (вул. Богунського) Валентина Бабак «засікла» мешканця вул. Гагаріна, котрий прителіпав причіп сміття на вул. Миколи Негоди.

Куди складувати відходи іншим мешканцям всього мікрорайону? Зрозуміло, що довкруг переповненого контейнера. Тож, і доводиться комунальним службам вивозити прогнозований об’єм твердих побутових відходів, а потім задіювати додаткові технічні і людські ресурси для прибирання понаднормових накопичень.

– Чого вони не вивозять сміття? – дивується сусідка. – Учора виносила пакет – контейнер був майже повний, сьогодні пішла – уже через верх. Жбурнула – він і покотився назад.

Графік вивезення твердих побутових відходів начальник дільниці благоустрою КП «Міськводоканал» Надія Скорик складає відповідно до кількості абонентів, котрі уклали договір з підприємством на користування такою послугою

Плюс – відповідно до норми накопичення на 1 людину. Тому контейнеровоз міняє баки через 2-3 дні на кожній локації.

Найприкріше, що люди звикли до дармового. Непотріб вивозять тоннами, а платити за це не хочуть. Договорів не укладають. Та й серед тих, хто має угоду з комунальним підприємством, заборгованість за вивезення побутових відходів становить 774 тисячі гривень. Списки боржників, що завинили найбільші суми, підприємство подало до управління ЖКГ.

Як повідомив начальник управління ЖКГ Артем Харін, у кінці серпня 7 новісіньких великогабаритних контейнерів з’явилися на таких локаціях: вул. Замкова, вул. Відродження, вул. Низова (2 шт.), вул. Кузнєцова, провулок 1 Низовий, перехрестя вул. Пилипа Орлика – Трудова.