“Якби я хотів цю область обдерти, то схеми, які тут вибудували чиновники, – прекрасні”, – сьогодні, вперше зустрічаючись із журналістами, заявив новопризначений голова Черкаської ОДА Ігор Шевченко.

“Спитайте мене як бізнесмена, що я маю зробити, щоб заробити мільйон доларів. А для наших чиновників це не важко, і це ніби й не значна сума”, – обурився Шевченко, окреслюючи ситуацію, яка йому дісталася у спадок від попередника. Зокрема щодо ремонту доріг, то, за його словами, частина тендерів вже проведена навіть на 2020 рік, і гроші освоєні майже на 70%, однак по дорогах цього не видно.

“Існують у всіх галузях, на різних закупівлях. Я зустрічався нещодавно з підрядниками і просив – не носіть вже відкати, але дехто це сприймає, що відкати треба носити мені. Це вже як погана традиція, яких багато в нас. Інколи в столиці зустрічаєшся з бізнесменами, вони мають і гроші, і бажання, і ідеї вкладати в розвиток промисловості області. Але немає віри, що коли я перестану бути головою ОДА, або щось зміниться в країні, – їхній бізнес тут не “порвуть”. Не мають вони віри. Тому все так погано. І над цим ми маємо працювати”, – заявив Шевченко.

Утім, Шевченко не пояснив, як саме було обрано його кандидатуру на посаду очільника області.

“Чому саме я? Це треба питати в нього. “Кто? Кто если не ты?” – так, нібито, за його словами, президент звернувся до нього.

Що ж до заступників, то наразі, за словами Шевченка, його кандидатури Кваліфікаційна комісія Кабінету Міністрів не погодила жодну з них. Нагадаємо, голова ОДА озвучив кандидатури Бориса Лебедцова, екс-очільника КП “Готельний комплекс “Дніпро”, Ярослава Фатенка, начальника юридичного управління апарату ОДА, юриста Віктора Карпенка та Ігоря Очереднього – підприємця зі Сміли.

“Доведеться змінювати алгоритм підбору кандидатур. В області є досвідчені люди, які могли б бути заступниками, однак у них репутація, яка не дозволяє їм обійняти ці посади. Де ми будемо їх брати – не знаю. Десь шукатимем. Пораджусь із губернаторами із інших областей, бо в них також така ситуація”, – наголосив Шевченко.

Розповідаючи про найближчі плани на посаді голови Черкаської ОДА, Ігор Шевченко додав, що нинішня команда заступників, яка працює в адміністрації, його не влаштовує. Решту апарату він, швидше за все, змінювати не буде, бо там здебільшого працюють професійні люди.

“Мене тепло зустріли і мені комфортно”, – зауважив він.

Також, за його словами, розпочався процес зміни голів райдержадміністрацій, кандидатури яких також проходитимуть серйозну перевірку, навіть на детекторі брехні.