У прокуратурі області повідомляють, що організовано вивчення стану дотримання вимог чинного законодавства України територіальними органами державної влади та місцевого самоврядування в частині забезпечення безоплатним гарячим харчуванням дітей-сиріт, дітей з особливими освітніми потребами, дітей із малозабезпечених родин, дітей інших категорій, визначених законодавством, які навчаються в закладах дошкільної, загальної середньої освіти.

З цією метою органами прокуратури області опрацьовані рішення відповідних органів і стан їх реалізації.

Перевіркою установлено, що Звенигородською районною радою, усупереч вимог ст. 56 Закону України «Про освіту», не звільнено від плати за харчування учнів 5-11 класів із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям». При цьому, навчальні заклади району відвідує 54 учні вказаної категорії.

Відповідно, прокурор звернувся з позовною заявою про визнання бездіяльності органу місцевого самоврядування протиправною та зобов’язання вчинити відповідні дії. На цей час, справа перебуває у провадженні Черкаського окружного адміністративного суду.

Крім того, органами прокуратури області пред’явлено 28 позовних заяв про визнання протиправними рішень міських і сільських рад щодо безпідставного стягнення плати за харчування з учнів пільгової категорії та усунення порушень, допущених органами виконавчої влади й місцевого самоврядування при закупівлі товарів і послуг для дітей.

У порядку ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» внесено відомості про 14 кримінальних правопорушень у вказаній сфері.