Прокурори Уманської окружної прокуратури скерували до суду 5 обвинувальних актів за фактами ухилення від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період (ст. 336 Кримінального кодексу України). Про це інформує пресслужба обласної прокуратури.

Лише на початку травня поточного року трьом чоловікам повідомлено про підозру у скоєнні таких злочинів.

Так, за результатами підтримання публічного обвинувачення у 2024 році, одного фігуранта судом першої інстанції засуджено до позбавлення волі, яке доведеться відбувати реально, ще двоє обвинувачених отримали таке ж покарання за наслідками розгляду апеляційних скарг, які були подані прокурорами через ухвалення надто «м’яких» (із застосуванням іспитового строку) вироків.

Досудове розслідування зазначених кримінальних проваджень проводилось Уманським РУП ГУНП в Черкаській області.

Санкція статті 336 Кримінального кодексу України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.