Знаменитий письменник родом з Черкащини Василь Шкляр натякнув на сюжет нової книги, яку починає писати після завершення роботи над романом “Заячий костел”, який нещодавно вийшов друком. Пише “Козацький край” з посиланням на Укрінформ.

“Загалом у мене між книжками тривалі перерви. Відходжу я довго. Так само довго занурююся в новий матеріал. Буває – роками. Особливо, коли історичний роман потребує роботи над архівними джерелами.

Але так вийшло, що цього разу я швидко загорівся новою магічною історією. Я її не шукав. Вона сама прийшла до мене. Прийшла в образі сучасного партизана з чарівним позивним Чугайстер. Він десь знайшов мій телефон, подзвонив і сказав:”Приїжджайте, я покажу вам місце, де була колись печера, в якій зустрічався Мазепа з Карлом ХІІ. Крім мене, цього місця не знає ніхто”.

Далі ще цікавіше, але про це поговоримо через рік-два…”, – пообіцяв Василь Шкляр.

Хто знає письменника – може бути певним, що сюжет його книги може бути абсолютно неочікуваним. І згадка про союз українського гетьмана Мазепи та шведського короля Карла ХІІ може означати як те, що Шкляр може написати книгу з сюжетом сивої давнини, так і те, що книга буде про сучасність, лише з образом таємничої печери з цікавим минулим. А ще – висока вірогідність проведення історичних паралелей у Визвольній війні українців проти московії, яка триває століттями…