Верховна Рада України сьогодні проголосувала за законопроект 7440 про створення Вищого антикорупційного суду. За відповідне рішення у другому читанні та в цілому проголосували 315 народних депутатів.

Президентський проект закону про Вищий антикорупційний суд під номером 7440 був зареєстрований ще 22 грудня 2017 року. 1 березня він був ухвалений в першому читанні. “За” тоді проголосували 282 депутати. Згодом до ухваленого в першому читанні проекту внесли близько 2000 правок від депутатів з усіх фракцій.

Документ визначає засади організації та діяльності Вищого антикорупційного суду (ВАС) – спеціалізованого суду у системі судоустрою, спеціальні вимоги до суддів цього суду та гарантії їх діяльності, а також особливості проведення конкурсу на посаду судді Вищого антикорупційного суду, пише “Інфоміст” з посиланням на “Євроінтеграційний портал”.

Згідно із законом, Вищий антикорупційний суд здійснюватиме правосуддя як суд першої та апеляційної інстанцій у кримінальних провадженнях щодо злочинів, віднесених до його юрисдикції (підсудності), а також шляхом здійснення судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у таких кримінальних провадженнях.

Нагадаємо, Антикорупційний суд має замкнути на собі роботу раніше створених Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Нині створення АКС – ключова умова у відносинах України та Європейського союзу. Згідно з урядовим Планом заходів з виконання Угоди про асоціацію, вже до кінця цього року в нашій країні мають провести конкурси на посади суддів Антикорупційного суду.