Із випаданням дощів, підвищенням температури вночі та відносної вологості повітря, агрометеорологічна ситуація в області змінилась. Здебільшого вона покращилась, в районах південного сходу області, де дощу випало обмаль – лише пом’якшилась.

Про це повідомляють в Черкаському обласному гідрометцентрі.

Так, на більшості площ рясні дощі сприятливо вплинули на вже сформований врожай та дещо скоротили площу із засухою, що розпочалася у попередній декаді на півдні та сході області від 30 % до 25 %. При цьому вона припинилась на північному сході та південному заході області, а на південному сході, — навпаки, посилилася.

При цьому, якщо в Україні найбільше страждають Запорізька область і деякі райони Херсонської, то на Черкащині це – Чигиринщина. Так, опадів з початку вегетаційного періоду там випало в 2-3 рази менше від решти площ, з початку літа – в 2-5 раз менше. Та й днів зі спекою +30° і вище там найбільше — 6, що вдвічі більше норми та при тому, що в окремих районах такої високої температури ще не було. Як наслідок надмірностей — дуже сильна засуха. Вологозапаси грунту там практично вичерпані під ранніми хлібами, а під пізніми (кукурудзою, соняшником) знизились до недостатніх значень. І навіть 10 мм дощу, який випав у Чигирині вчора, суттєво не покращив ситуацію.

Тому в ранніх зернових можлива підвищена щуплість зерна, аа  пізніх, в яких розпочався критичний період розвитку до вологи, спостерігається денне в’янення рослин, слабкий приріст вегетативної маси, а все це передумови для зниження врожаю.

Навпаки, на окремих площах північного сходу, де спостерігалися локальні сильні дощі, а загальна кількість опадів з початку колосіння озимих хлібів вже перевищила 100 мм, створилися умови для «стікання» зерна.

За таких умов на рекордний вже сформований врожай ранніх хлібів в області розраховувати не слід, проте він очікується в межах середнього за останні 5 років.