Розрекламована головою Черкаської ОДА Романом Боднаром “спецоперація” завершилася поверненням засобів лову, вилучених коштів та забороною реалізації виявленої риби з аукціону. Про це йдеться в ухвалах Придніпровського суду, пише “Кропива“.

Спецоперація проводилася в рамках розслідування кримінального провадження за ч. 1 ст. 249 ККУ (незаконне зайняття рибним промислом). В травні цього року пройшла низка обшуків.

За інформацією правоохоронних органів та голови ОДА, в ході спецоперації було припинено діяльність організованої групи, яка займалася незаконним видобутком риби на території Кременчуцького водосховища. Під час обшуків було виявлено близько 40 тонн свіжозамороженої риби, понад 80 кілометрів рибиловецьких сіток, грошові кошти.

За даними слідства, організував групу, колишній працівник органів внутрішніх справ, Руслан Мельник, що є співзасновником та директором ПП “Інститут з питань іхтіології”. Йому, як лідеру та організатору групи, повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 249 ККУ.

Зокрема представникам організованої групи інкримінується промисловий вилов риби під час весняно-літньої нерестової заборони в урочищах “Грицькова балка” та “Леськівська канава”.

На початку липня суди винесли низку ухвал, якими повернуто значну частину засобів лову, вилучені кошти та відмовлено у задоволенні клопотання щодо конфіскації та реалізації виловленої риби.

Так ухвалено повернути 249 сіток, 11 ятерів, 1514 пластикових бірок для опломбування знарядь лову. Суд визначив також повернути вилучені 430000 грн. Та 12400 дол.

blank

Окремою ухвалою суд відмовив у конфіскації виявленої риби та реалізації її з аукціону. Відповідну ухвалу прокуратура не змогла оскаржити в апеляційній інстанції. При цьому суд не взяв до уваги, того факту, що після проведення обшуків виловлені рибні ресурси залишалися на відповідальному зберіганні на території ПП “Інститут з питань іхтіології” і були спроби їх незаконного вивезення.