23 вересня на низці сайтів регіональних представництв Національної поліції почалися збої — вони або не працюють, або на них розміщуються фейкові новини. У Нацполіції заявили про незаконне втручання в роботу вебресурсів, розповідає Суспільне.

“Сьогодні об 11:45 зафіксовано несанкціоноване втручання у роботу офіційного сайту Нацполіції. У зв’язку з цим на деяких інтернет-сторінках обласних управлінь поліції була поширена недостовірна інформація”, – повідомили у пресслужбі НПУ.

Сайт Національної поліції України тимчасово відключений.

Наразі не працюють сайти НПУ у Києві, Сумах, Черкасах, Одесі, Житомирі, Тернополі, Івано-Франківська, Луганська, Чернівців, Харкова, Закарпаття. Усі сторінки видають помилку 521, яку видають інтернет-ресурси, коли вебсервер несподівано обриває з’єднання з Cloudflare та неможливо отримати відповідь від сервера. Така помилка відображає, що система безпеки могла прийняти підключення від статичних IP-адрес за DDoS-атаку.

На сайті Нацполіції Львівщини опублікували інформацію про загибель трьох військових на Яворівському полігоні, що не відповідає дійсності. Пізніше у поліції Львівської області спростували цю інформацію, але сайт Головного управління Нацполіції області станом на 14:00 ще не працює.

Про хакерську атаку на сайт також повідомила поліція Рівного. Там невідомі опублікували інформацію про викид радіоактивних речовин на Рівненській АЕС і введенні у місті Вараш режиму надзвичайної ситуації. Правоохоронці спростували цю інформацію.

Про публікацію неправдивих новин на сайтах НПУ повідомляють також правоохоронці Миколаєва й Херсона. Перед цим на сайті херсонського управління Нацполіції з’явилася інформація “На Херсонщині поліція з’ясовує обставини загибелі американських військових радників”. У Facebook Нацполіції Херсонської області цю інформацію спростували.

Сайт Вінницької поліції також опублікував новину про зґвалтування 16-річної вінничанки, яка не відповідає дійсності.

Водночас сайт поліції Донецької області продовжує працювати.