blank

Навесні 2011 року візитер з Києва випадково виявив у лісі на місці Канівської битви (польсько-німецької, відбулася 10-11 травня 1918 року) так званий бебут – кривий кинджал більш аніж півметрової довжини – замінник шаблі в умовах ближнього бою. За декілька хвилин після того він знайшов ще 4 бебути і 4 шаблі – і все це на площі всього у 3-4 квадратні метри, причому вся зброя декілька десятиліть тому було встромлена вістрям у землю. Про це розповів у соцмережі краєзнавець Андрій Кравець.

Ця знахідка стала початком «шаблевої лихоманки», яка тривала більше року – вирахувавши за повідомленням на спеціалізованому форумі місце, сюди ринули інші любителі пошуку артефактів.

blank

blank

Лихоманка у місці, прозваному «Шабельний ліс», тривала більше року – за цей час тут виявили безліч холодної зброї, решток револьверів, гранат і гвинтівок, медальйони і відзнаки, ґудзики і монети, «буссоль Михайловського» – командирський кутомір для точного ведення артвогню та 10 динаміків польових телефонів, акуратно знятих з телефонів і прикопаних вкупі – все це було зі спорядження поляків, які явно постаралися, щоб у руки ворога потрапило якомога менше придатного для подальшого використання. Були й сліди активного спротиву – скажімо, німецька каска, лобну частину якої прошила польська куля…