Справжня траса «Формули-1», наскрізь мокрі від поту футболки учасників та зірвані голоси вболівальників, – таким запам’ятають цьогорічний Трактор-фест у Полствині, що на Канівщині. У нуртуючому вирі адреналіну «пілоти» не помічають, як на горбах та поворотах загрозливо злітають у повітря багатотонні машини, як натужно рвуть з-під себе землю і різко кренячись заходять у віражі. Емоції клекочуть настільки концентровані і палкі, що навіть нестерпна спека не може відірвати глядачів від імпровізованих трибун із тюків соломи. Юрба то завмирає в німій тиші, то вибухає буйними оплесками та свистом, у розпеченому емоціями та сонцем повітрі чути лише ревіння моторів «залізних велетнів», та ритмічне калатання сотень сердець, дихати важко від струменів густого пилу з-під величезних коліс та хвилювання за учасників. А тоді – божевільна радість за переможців, вибухи хлопавок із пістрявими блискітками та жартівливо-бурлескне миття трактора під звуки українізованого канкану…

blank

Це вже 9-й Тракторфест, втретє він відбувається саме на полствинському полі, і традиційно головним організатором є ТОВ «НВФ «Урожай» Групи МХП за підтримки Благодійного фонду «МХП – Громаді».

blank

«Тяжко для такого грандіозного дійства відшукати достатньо розложисту місцевість, саме тому ми зупинились на цьому полі», – пояснив вибір місця директор ТОВ «НВФ «Урожай» Олександр Воскобойнік.

І справді, фестивальне містечко розкинулось на сотню гектарів, де вільно вмістилась траса для перегонів, майданчик для ведучих фестивалю, намети із сувенірами, фото-зони, просторі обідні шатра від кожної громади області, де присутні потужності «Урожаю», та грандіозна сцена, для запального вечірнього концерту.

blank

«Наше підприємство весь час турбується про тих людей, з якими працює: власне, наш колектив, наші пайовики, громади, де розташовані орендовані нами землі. Ми прагнемо об’єднати нас усіх навколо спільної справи – праці на землі, щоб ми завжди знаходили порозуміння між собою. Наші батьки, наші діди, прадіди, коли ішли працювати в поле, завжди співали. Зібрали хліб – зустрічалися всі разом, щоб порадіти за те, що подарувала природа. Отак і ми намагаємось продовжувати ці традиції. От, наприклад, через карантин у минулому році ми не збирались на Тракторфест, то і хорошого урожаю не мали. Треба віддячувати землі за її дари та людям за їхню працю такими святами. До речі, наші змагання унікальні, бо більше подібного не організовує ніхто», – наголосив Олександр Воскобойнік.

blank

Серед учасників тракторних перегонів як уже визнані «шумахери», так і новачки. «Пілот» трактора «МТЗ» Андрій Ляшко із села Ліпляве, працівник виробничого підрозділу Ліпляве, цього року на перегони привів і сина, 15-річного Вадима, який бере участь у заїздах на надпотужних «FENDT-ах».

blank

«Емоції зашкалюють, але не страшно, бо жага перемоги – сильніша», – в один голос кажуть вони.

blank

blank

blank

Першими стартують «МТЗ». Дівчата біля старту рвучко опускають картаті прапори і чотириколісні «боліди» зриваються з місць, тонучи у хмарах їдкого диму та щільної куряви. Механізатори стрімко несуться до перемоги звивистими треками, подекуди відриваючись від землі усіма чотирма колесами.

blank

Олександр Крикливенко з Катеринопільського виробничого підрозділу «Урожаю» вискакує з кабіни височенного «FENDT-а», від шаленства швидкості у нього із неймовірним запалом горять очі, а слова вилітають, як кулі з кулемета.

blank

«Це фантастичне відчуття, яке важко пояснити», – каже він і пересідає в іншу машину, щоб завершити гонку.

blank

Змагання «FENDT-ів» провокують нестримний викид адреналіну, бо тут кипить особливо запекла боротьба, підтримана ревінням юрби, яке можна зрівняти хіба що із зльотом «Боїнга».

blank

«Коли мчиш по треку у кабіні такої важкої техніки – це відчуття ні з чим не зрівняти, не має ні страху, ні сумнівів. Лише гостре, чисте, палке бажання перемогти», – каже учасниця перегонів «Жінка у тракторі» Людмила Савранська.

blank

«У цих змаганнях важлива спритність та точність. Трактористи із цим завданням впоралися дуже добре», – на хвилю відриваючи погляд від учасників коментує суддя Сергій Чабаненко.

blank

Скажені перегони завершуються не менш несамовитими емоціями при нагородженні переможців, які отримують цінні призи та сертифікати на 7, 10 та 15 тисяч гривень від «Урожаю, які вручає Олександр Воскобойнік. Тож, у перегонах на «МТЗ» перше місце виборює Василь Дзюба, у змаганнях «FENDT-ів» переміг Олександр Крикливенко, найкращою «Жінкою у тракторі» стала Людмила Савранська – усі переможці з виробничого підрозділу Катеринопіль. А в дитячих заїздах першим став Максим Женжера, батько якого працює трактористом у ВП Рижанівка і також зайняв призове місце у перегонах.

blank

blank

blank

Свято вирує цілий день, плавно перетікаючи від зашкальних екстремальних пристрастей до більш спокійних змагань. Перегони тракторів продовжились конкурсом народних пісень та кулінарних супер-шедеврів від кожної громади, як-то екстравагантні суші із хрюші (роли із сала) чи більш традиційний борщ з карасями. Захопливі курячі перегони продовжило шоу караоке в полі тощо.

blank

А закінчується кипучий день дикими танцями найдрайвовішої співачки країни – Руслани та виступом молодого, але вже досить відомого гурту «Крутий Заміс».

blank

blank

Тетяна Воронцова