У Черкаській школі відновлюють вентиляцію, облаштовують санвузли та розширюють підвальні приміщення. Роблять це, аби поліпшити умови навчання, адже розуміють, що без повітряних тривог не обійтись. Про це Суспільному розповіла директорка закладу Ірина Овчаренко.

Ремонтують укриття за кошти міського бюджету. На це спрямували 5 мільйонів гривень.

Шкільний підвал не ремонтувався понад 30 років. Та попри такий стан він був єдиною можливістю навчатися очно, розповіла директорка закладу Ірина Овчаренко. Нині тут триває ремонт. Працівник Сергій зазначив, що встигли зробити:

“Демонтаж, штукатурка, монтаж, декор, наступний етап – фарбування”.

Також повністю оновили вентиляцію. Завдяки демонтажу старих труб вдалось розширити кімнати. Колишній тир віддали початковій школі.

Деякі кімнати до ремонту були складськими, розповіла Ірина Овчаренко. Тепер їх переобладнали у класи. Нове укриття вміщуватиме тисячу осіб, що на 200 учнів більше, ніж старе.

“Значна кількість батьків не бажали, щоб діти переховувались у підвальних приміщеннях, вони просто не відвідували школу, а навчались дистанційно. А нині, коли ми зробимо ремонт, це нам дасть можливість вмістити всіх учнів закладу”.

Через недостатню кількість місця учні заважали одне одному, додала вчителька біології Оксана Бакум:

“Зараз у нас буде обладнане більше приміщення, виділено більше кімнат в яких можна буде займатися і продовжувати освітній процес. Оскільки ми це робили в школі, ми будемо спускатися і продовжувати навчатися далі. Заважати одне одному я думаю, що ми уже не будемо”.

Аби встигнути до першого вересня, майстри працюють цілодобово. Вже виконали 80 відсотків робіт. Та попри оновлене укриття, розповіла директорка, сподіватимуться, що більшість часу воно пустуватиме, а діти як і раніше спокійно навчатимуться у шкільних класах.