Шотландія вважається батьківщиною такого напою, як віскі. Ще в давні століття шотландські експерти придумали цей напій і після цього через англійців, він був поширений по всьому світу. Такий віскі називається скотч, на противагу американському бурбону. Багато хто з нас пробували цей односолодвий напій, який всесвітньо відомий через свій насиченого смаку і сильного характеру. Але все ж, варто розглянути, ніж цей віскі відрізняється від інших і як вибрати кращий варіант.

bLm_ixGQwqxbZSS36iNckqeySaRZiyIYU1s3uQcxeObWF0YyAJgkTZwTG8SNBKEeNyCxsRrlxvqzDqgmAr3zWXoJh2KE620fT6c_TTrUjl-pejJvgJSaJf2m_Vz093kJnofl2L7H

Надмірне споживання алкоголю шкодить вашому здоров’ю

Суперечка Шотландії та Ірландії

Предметом спору є те, хто ж все-таки вперше придумав рецептуру того самого напою, який п’ють зараз по всьому світу. Технологія, яку використовують Шотландці, була запозичена у якогось східного напою, привезеного в країну після одного з хрестових походів. Але цей алкоголь був виготовлений на основі ягід за складною технологією. Шотландці ж не могли собі дозволити вирощувати в північній країні тендітну південну ягоду. Тому вирішили замінити її ячменем. Так Шотландія і стала батьківщиною сучасного віскі.

Але ірландці з цим не згодні. Ще за сотню років до цього у них була зафіксована аналогічна технологія. Такі суперечки нам не сильно цікаві, тому варто лише зазначити, що ірландський віскі дозволяє відчути більш м’який і трохи солодкий присмак. Шотландський ж використовує при приготуванні торф, що робить його більш жорстким і додає димні нотки. Виходить, що технологія не така вже й схожа.

lL6RN-hzCUVi7rNNuaV6B9-jtiqY3TIp35nzO_7m39wrmpGAF06smkkLe8mh4kP-gmGLadL-OBPmazocDjQxmtvXCtXdIVzZ9cFnNVc8vV3jhvqtBggutmIbgi8e7EBnlm6dz-7-

Який шотландський віскі вибрати

У Шотландії є близько 120 заводів, що випускають віскі. Разом у них налічується понад дві тисячі брендів віскі, велика частина з яких до країн СНД ніколи і не добиралася. Автентичні за все, буде спробувати односолодовий напій як віскі Lagavulin 16YO, який включається в себе тільки один віскі і виготовлений за спеціальною технологією і при довгій витримці. Такі варіанти зазвичай коштують набагато дорожче, але і досвід пропонують більш традиційний, який гарантує якість.

Варіантом дешевше буде взяти один з купажованих віскі (блендів), які виготовлені при змішуванні двох сортів для досягнення цікавого смаку. Більшість віскі, які ви можете знайти на прилавках – бленди. Все тому, що багато виробників не можуть дозволити собі довгий час виготовляти один сорт через дорожнечу і малого попиту. Але серед блендів також можна знайти безліч якісних і смачних напоїв. Таке віскі є міксом, спрямованим на створення нових інтригуючих смаків.

У Шотландії виділяють 3 основних види віскі:

  • Однослодовий. Виготовляється з солоду з водою без додавання інших культур. Далі піддається дистиляції в спеціальному мідному кубі. Хороший приклад такого напою – Віскі Lagavulin 16YO;
  • Купажірованний. Виходить при змішуванні декількох односолодових напоїв з різних заводів;
  • Зерновий. Відрізняється за технологією від класичного односолодового. А також складається з різних культур зерна.