Шполянка Діана Онищенко три роки займається писанковим розписом. Робить сувенірні, традиційні оберегові писанки. Дівчина мріє, аби їй подарували страусине яйце, яке вона розпише і потім подарує в музей, пише “Шполяночка+“.

“Я освоїла писанкарство самостійно, про писанки перший раз дізналася в нашому музеї на майстер-класі. Писала просто для себе. Обереги, сувеніри тоді я ще не виготовляла, було якось не до того, а пізніше це переросло в хобі, займаюсь писанкарством вже три роки”,- розповідає пані Діана.

Писанка – яйце, розписані традиційними символами, які пишуться за допомогою воску і барвників. “Травленка” це писанка, що створюється за допомогою кислоти або оцту, які роз’їдають фарбу на певних ділянках, створюючи орнамент.

“Я працюю з технікою травлення та традиційним розписом бджолиним воском з фарбуванням, – продовжує писанкарка. – Ще комбіную обидві техніки. Пишу сувенірні, традиційні оберегові писанки. У роботі використовую курячі, голубині та перепелині яйця. Маю мрію, щоб хтось подарував страусине яйце – я його розпишу і подарую в музей”.

Майстриня каже, що найчастіше в роботі використовує зразки писанок за збіркою В. Манько, а також всі доступні в мережі інтернет зокрема: трипільські мотиви й орнаменти різних регіонів України.

“Взагалі писанка – це оберіг. На червоному тлі писали берегиню роду, вона захищала весь рід, дубові листочки писали на чоловіче здоров’я, ружу  – на жіночу красу і здоров’я, а якщо дівчата хотіли вийти заміж, то писали пташечок, які дивляться одне на одного. У мене цей варіант пройшов, після пташечок я заміж таки вийшла “, – посміхається дівчина.

Майстриня написала понад 1300 писанок за три роки. Дві свої роботи, на яких зображені герб України та калина, подарувала музею імені Івана Гончара в місті Києві.