Сільські жителі Черкащини стурбовані, що з 1 квітня не можуть отримувати ліки за програмою “Доступні ліки”, оскільки вводиться електронний рецепт.

“Я хворію на астму, і в районній лікарні медсестра мене “обрадувала”, що з 1 квітня я вже не можу отримати ліки безкоштовно за простим рецептом. Там потрібен електронний, там треба щось заповнювати в інтернеті, а потім мені має надійти СМСка, і лише з нею мені треба буде поїхати до Канева у відповідну аптеку, щоб мені дали препарат за програмою “Доступні ліки”. Вона так пояснила, що я засумнівалась, чи зможу те все зробить правильно. Словом, все для таких людей, як я, щоб не дати нам ті ліки безкоштовно”, – обурюється 70-річна жителька села Межиріч Канівського району Оксана Лимаренко.

Ті ліки, які вона раніше отримувала, надто дорогі, і придбати їх за свою пенсію самотужки в неї немає змоги.

“Не знаю, що тепер мені робить”, – бідкається жінка.

Утім, у ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області пояснюють, що ліки залишаться доступними для усіх, хто їх потребує. Треба тільки звернутись до свого сімейного лікаря.

Електронний рецепт почав діяти в Україні з 1 квітня, нагадують в установі. Лікарі виписують його хворим, які беруть участь у програмі “Доступні ліки”: людям з астмою, цукровим діабетом та з захворюваннями серцево-судинної системи.

Програма “Доступні ліки” стартувала ще у квітні 2017 року. Із 1 квітня 2019 відбулося її оновлення. До реєстру “доступних медикаментів” увійшло понад 250 нових препаратів, кожен четвертий з яких є безоплатним для пацієнтів, інші – оплачуються державою лише частково.

Із квітня ліки можна отримали лише за так званим електронним рецептом, паперові вже не дійсні, як раніше.

Кожен пацієнт, який звертається для отримання життєво необхідних ліків за програмою “Доступні ліки”, зможе отримати дані електронного рецепту  або на свій телефон у вигляді повідомлення, у якому буде 16-значний номер електронного рецепту та 4-значний номер підтвердження, або у друкованому вигляді.

Якщо можливості звернутися до сімейного лікаря наразі немає, а медикаменти необхідні терміново, електронний рецепт можливо отримати дистанційно. Тобто йти на прийом вже не обов’язково. Для цього у пацієнта має бути підписана декларація з лікарем.

Далі  пацієнту з номером рецепту в повідомленні чи в роздрукованому вигляді необхідно звернутися до аптеки, яка підтримує програму “Доступні ліки”, та отримати вказані ліки.

Поліна Котова