Керівництво Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС України в Черкаській області після проведення внутрішньої перевірки за фактом знайдення черкасцем на смітнику біля відділку поліції гільз та внутрішніх документів зустрілися з журналістами “Дзвін.media”.

Так, за словами Василя Аксьонова, що з 2015-го року керує черкаським НДЕКЦ, викинута документація та гільзи є ганебною ситуацією, проте, на щастя, нічого секретного і небезпечного у знахідках черкасця немає.

 – Всі ці предмети, гільзи, папери, що були знайдені на смітнику біля відділення поліції не є речовими доказами, не є частинами матеріалів кримінальних справ. Гільзи, що були знайдені у більшості є використаними холостими набоями. Уся документація – є  чернетками. Звичайно, я погоджуюсь, що не варто аби навіть жодна чернетка потрапляла на смітник, адже можна припустити, що в цих чернетках НДЕКЦ може міститися якась приватна, захищена інформація і її може хтось використати… Це для нас урок, мені соромно, що такий випадок стався. Хоча наголошую, що якби дійсно на смітнику опинилися матеріали кримінальних справ чи щось подібне… вже “полетіли б голови” і моя в тому числі. Я думаю, що така ситуація неможлива, адже в нас діє декількаступеневий рівень захисту. В нас жодного випадку витоку службової інформації ніколи не було. Я вчу наших експертів, аби в них було на робочому місці два окремих смітника. Один – для побутових відходів, інший – для паперів, з якими працюють і які мають бути утилізовані і не потрапляти за межі нашого приміщення. Для прикладу, ось у мене на робочому місці є два окремих смітника – для паперів і для “не робочого сміття”, обгорток, вушних паличок чи чогось там подібного, – каже Аксьонов.

blank

Шафа, де зберігаються відстріляні набої в НДЕКЦ

 – Можу припустити, що прибиральниця, чи хтось з працівників після прибирання повикидали сміття, серед якого і опинилися старі чернетки і гільзи від холостих набоїв, рештки куль. Не хочу виправдовуватись, абсолютно чесно вам кажу,  що після публікації в пресі, відбулась розмова. Тут три дні всі “під столами” від мене ховались. Я думаю, що працівникам НДЕКЦ я доніс, що сміття потрібно сортувати і належним чином утилізувати. Запевняю, усі речові докази, зброя, набої знищуються в Черкаській ТЕЦ, – розповів Василь Аксьонов.

Сподіваємось, що після розголосу цієї ситуації в ЗМІ черкаські правоохоронці і експерти дійсно зроблять висновки, адже черкасець Віталій, який знайшов на смітнику документацію і гільзи експертів – криміналістів, говорить, що практика викидання гільз і висновків експертів триває роками. Зокрема, він звертався до поліції в минулому році з проханням відреагувати на знахідку кулі і документів на смітнику.  Але отримав відписку.

blank

Ігор Сичов