Державна установа «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» повідомляє про нові випадки отруєнь дикорослими грибами в області. Отруїлися грибами двоє мешканців м. Черкаси (сімейна пара).

Пенсіонери вживали гриби сироїжки, що назбирали в лісі у Канівському районі. У важкому стані 11.10.2018 року вони госпіталізовані до Канівської ЦРЛ, потім 12.10.2018 року переведені до реанімації Черкаської обласної лікарні. Незважаючи на проведену інтенсивну терапію 66-річний хворий помер, дружина перебуває на лікуванні у стаціонарі. Діагноз: отруєння грибами гепатонефротичної дії.

Також отруївся грибами мешканець с.Дубіївка Черкаського району: він вживав гриби білі та маслюки, зібрані в лісі біля с.Дубіївка. Постраждалий госпіталізований до Черкаської центральної районної лікарні у стані середньої важкості, де продовжує лікування.

Станом на 18.10.2018 року у Черкаській області зареєстровано 31 випадок отруєння неїстівними грибами з 53 потерпілими (47 дорослих та 6 дітей віком до 18 років).

Фахівці обласного лабораторного центру проводять роз’яснювальну роботу серед населення області через засоби масової інформації, радіо, телебачення тощо.

Моніторинг щодо отруєнь дикорослими грибами в області продовжується до завершення грибного сезону.