Відкривати для себе світ, значить, відкривати заново себе, свою уяву, своє світобачення, своє майбутнє. А знати історію свого рідного краю, його традиції, звичаї, культуру, писемництво,  його неоціненну спадщину минувшини – це  обов’язок кожного, справжнього патріота своєї країни.  Для цього нам відкриті двері музеїв.

18 травня музейні працівники всього світу відзначають своє професійне свято.

Міжнародний день музеїв з’явився в календарі в 1977 році, коли на черговому засіданні ICOM (International Council of Museums – Міжнародна рада музеїв) була прийнята пропозиція радянської організації про встановлення цього свята. І з 1978 року цей день відзначається щорічно більш ніж у 150 країнах.

За словами Жака Перо, президента ICOM, «музеї повинні зайняти місце в серці суспільства і бути відкритими громадськості. Розвиток наших установ залежить у великій мірі від допомоги громадськості, і ми повинні запропонувати їй можливість підтримати наші цілі і взяти участь в нашій роботі. Таким чином, необхідно, щоб музеї та суспільство працювали разом, в дусі творчості та інновацій ».

Прийнято вважати, що через музеї суспільство висловлює своє ставлення до історико-культурної спадщини, і з цим важко не погодитись. Збираючи і зберігаючи пам’ятки матеріальної і духовної культури, вони ведуть велику науково-освітню та освітньо-виховну роботу.

Міжнародний день музеїв — щорічне свято музейництва.

У цей день більшість музеїв працюють безкоштовно і радо показують свої виставкові зали.

Цей день є приводом для підвищення обізнаності про те, наскільки музеї є важливими у розвитку суспільства.

Останні роки Міжнародний день музеїв переживає високе розширення у майже 30000 музеях у більш ніж в 120 країнах.

З 1992 року у кожного Міжнародного дня музеїв є своя тема і Міжнародна рада музеїв надає огляд пов’язаних з даною темою заходів, роблячи їх доступними для всіх.