ПАТ «Черкасиобленерго» застерігає споживачів щодо нецільового використання електроенергії. Наголошуємо, що усі побутові споживачі, які використовують електричну енергію з підприємницькою метою, мають оформити договірні відносини з оператором системи розподілу. У разі невиконання зобов’язання щодо укладання договору, постачання електроенергії припиняється. Про це наголошують спеціалісти комерційної дирекції ПАТ «Черкасиобленерго».

Так, згідно з пунктом 2.3.12 Правил роздрібного ринку електричної енергії, які затверджені Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг 14.03.2018 №312 (надалі – ПРРЕЕ) електрична енергія, яка використовується на об’єкті побутового споживача на непобутові потреби, зокрема для підприємницької, господарської та незалежної професійної діяльності, надання платних послуг, здійснення нотаріальної діяльності, діяльності дата-центрів, центрів обробки даних, діяльності зі створення віртуальних активів (майнінгу) тощо, обліковується окремо та оплачується за відповідними тарифами (цінами) для непобутових споживачів електропостачальника.

У разі виявлення оператором системи розподілу фактів споживання побутовим споживачем електричної енергії на непобутові потреби оператор системи складає акт про порушення ПРРЕЕ, у якому вказується зобов’язання споживача здійснити заходи з усунення виявленого порушення шляхом негайного припинення споживання електричної енергії на непобутові потреби та організації  комерційного обліку на непобутові потреби та/або укладення договору з електропостачальником за відповідним тарифом протягом місяця з дня складення акта про порушення ПРРЕЕ.

Оператор системи розподілу надає копію зазначеного акта про порушення ПРРЕЕ відповідному електропостачальнику. У разі не усунення побутовим споживачем виявленого порушення  у місячний строк постачання електричної енергії такому споживачу припиняється в установленому цими Правилами порядку.

Для укладання договору споживач повинен:

–    звернутись до постачальника електричної енергії для укладання угоди непобутового споживача;
–   звернутись до оператора системи розподілу для забезпечення окремого обліку електричної енергії з відповідною заявою та надати інформаційну довідку по об’єкту (право власності) що видана не пізніше місячного терміну;
–    або ж припинити використання електричної енергії на об’єкті побутового споживача на непобутові потреби з подальшим повідомленням оператору системи розподілу для здійснення останнім виїзної перевірки.

Тож ПАТ «Черкасиобленерго» наполегливо рекомендує споживачам, які використовують електричну енергію на об’єктах побутових споживачів на непобутові потреби, якнайшвидше впорядкувати договірні відносини.