Добрива, які потрапили у Рось, були викрадені в одному із фермерських підприємств. Нині порушена низка кримінальних проваджень, як за фактом крадіжки, так і забруднення водойми, пише “18000”.

Нагадаємо, 9 червня в селі Збаржівка Погребищенського району Вінницької області сталася автомобільна аварія, у результаті якої 1 тонна хімічної речовини потрапила у притоку річки Рось. У КП “Уманьводоканал” запевняли, що аварія не вплине на водопостачання в місті. Наразі воду уманчани отримують із запасних резервуарів, води в яких вистачить на три доби.

У Всеукраїнській екологічній лізі повідомили деталі ДТП на Вінничині.

Вантажний мікроавтобус Mercedes Bens Sprinter без номерних знаків з’їхав у ставок, перекинувся та загорівся. Внаслідок загоряння автомобіля сталася розгерметизація частини ємностей з гербіцидами та стимуляторами росту для сільгоспрослин. Через це певна кількість речовини вигоріла або потрапила у ставок з наступним витоком у річку Рось на відстані близько 5,4 км до гирла. Наразі визначається чи був серед них інсектицид «Нурал В».

За попередніми даними у водний об’єкт потрапили наступні засоби захисту рослин, що належать до 2 та 3 класу небезпеки: Майстер Паур – 180 л, Кіл Мор – 260 л, Рет Пал – 90 л, Пріма – 16 л, Тарга Супер – 10 л, Тітус – 1 кг, Піктор – 5 л, Колосаль – 110 л, Біцепс Гарант – 110 л, Вензор – 15 л, Контролер – 6 кг. Загальна кількість 747 л та 6 кг.

За сімома показниками відібраних на Росі проб води не виявлено перевищення вмісту хімічних сполук. Результати за  іншими показниками будуть оприлюднені пізніше, повідомляє прес-служба Держекоінспекції України.

Проби води було відібрано 9 червня зі ставка Панського, розташованого на річці Фоса (у місці розливу), р. Фоса (200 м нижче місця розливу) та р. Рось (100 м нижче впадіння р. Фоса).

За допомогою експрес-методів було проведено вимірювання семи показників, за результатами яких встановлено, що вони не перевищують нормативних значень.

Наразі проводяться вимірювання решти показників в лабораторних умовах. Результати спостережень будуть оприлюднені пізніше.

За фактом забруднення водойми слідчим відділом Погребищенського відділення поліції відкрито кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.242 (Порушення правил охорони вод) Кримінального кодексу України. За такий злочин передбачено покарання – до 5 років обмеження волі.

Правоохоронними органами оперативно встановлено, що хімікати були викрадені з фермерських господарств Козятинського та Липовецького районів. За фактами крадіжок гербіцидів відкриті кримінальні провадження за ч.3 та ч.5 ст.185 КК України. Максимальне покарання за такі злочини, передбачене законодавством – від 7 до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.