В Україні стартував національний проєкт «Пліч-о-пліч: згуртовані громади», спрямований на згуртування громад для підтримки й відновлення територій, що постраждали від війни. Черкаська міська рада взяла участь у онлайн нараді, присвяченій впровадженню цього проєкта. До обговорення долучилися перший заступник Черкаського міського голови Сергій Тищенко і директор департаменту економіки та розвитку Ірина Удод.
Ініціатива «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» передбачає об’єднання тилових і центральних громад-партнерів із громадами-форпостами, які розташовані на лінії бойового зіткнення або поблизу кордону, де пошкоджено значну частину інфраструктури.
В рамках проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» відбуватиметься відновлення та підтримка громад-форпостів, які найбільше постраждали від бойових дій. Мета — об’єднати зусилля людей з усієї країни для ремонту житла, відновлення лікарень, шкіл і спільних соціокультурних ініціатив.
Станом на сьогодні до проєкту «Пліч-о-пліч» долучилися понад 100 громад, підписано 51 меморандум про партнерство. Ще 114 громад-форпостів потребують підтримки партнерів. У 2025 році планується відновити понад 10 000 об’єктів інфраструктури та розширити програми підтримки прифронтових регіонів.
У Міністерстві розвитку громад та територій, які є ініціаторами проєкту, зазначають: результати пілотного етапу продемонстрували ефективність ініціативи. Минулого року 15 областей відновили понад 1500 будинків у Херсонській області. Черкаси, зокрема, допомагали із відбудовою села Новопетрівка в Херсонській області, яку вщент зруйнували російські окупанти.
«Проєкт «Пліч-о-пліч» – це яскравий приклад того, як співпраця і підтримка можуть змінити життя людей на краще. Разом ми збудуємо сильну і незламну Україну», – зазначає перший заступник міського голови Сергій Тищенко.
КОМЕНТАРІ