Щодня стежать, аби небо не несло небезпек. Це про один із черкаських добровольчих загонів. Згуртувалися вони від початку повномасштабного вторгнення, розповів Суспільному командир із позивним Санич. Частина військових пішла на передову, однак загін постійно поповнюється новобранцями. Бійці загону – учасники АТО, бойових дій.

“Ми воювали і знаємо, що воно таке – росіяни”, – зазначив Санич.

Чоловіки стежать, щоб захистити людей від небезпек, які можуть прилетіти з неба.

“Наше завдання – охороняти небо нашої країни, допомагати Збройним Силам”, – пояснив командир групи швидкого реагування.

Захищати, додав, є кого, бо в нього четверо синів. Двоє з них пішли в ЗСУ.

Щоранку чоловіки збираються та обговорюють завдання на день. Тема розмов незмінна – війна та як допомогти тим, хто на фронті, розповів начальник штабу Василь Василенко: “Купуємо на передову те, що у нас просять, передаємо”.

Тримати небо обласного центру під охороною – одне із надважливих завдань, зазначив командир добровольчого формування: “Коли дрони вилітають, ми готуємося, зв’язуємося із командуванням”.

У час, коли небезпеки немає, загін тренується. Бо навіть автомат здатен збити безпілотник, зазначив заступник командира Микола Носов. За сорок років роботи вчителем із військової підготовки зброю він може зібрати за двадцять секунд.

Згуртувалися чоловіки 24 лютого 2022 року. Хтось відтоді пішов на передову, а хтось приєднатися до команди хоче тепер.

“Ми їх приймаємо, вони проходять перевірку, видаємо посвідчення і дивимося, як вони працюють як вони будуть працювати”, – пояснив перший заступник командира Валентин.

Бійці загону проходять навчання, поновлюють свої знання і в момент, коли настає повітряна тривога, вони готові захищати небо.