blankЗа час повномасштабного вторгнення в Україну в Черкаському кардіоцентрі стало майже вдвічі більше пацієнтів з інших областей України. Медики пов’язують це зі стресом, розповів “Суспільному” завідувач серцево-судинної хірургії Олег Журба.

“Люди хвилюються, в них елементарно підіймається тиск і починаються проблеми: й коронарні, і госпіталізація з приводу гіпертензивних кризів”, – розповів кардіохірург.

За його словами, за час повномасштабної війни кількість пацієнтів із хворобами серця суттєво збільшилася.

Днями в кардіоцентрі провели операцію на серці пацієнтки, яку медики екстренки привезли зі Сміли. За словами завідувача відділення інтервенційної кардіології Олександра Білоуса, довелося швидко реагувати, щоб врятувати життя:

“Ми в неї знайшли закриту ліву коронарну артерію, тобто серце гинуло. Без наркозу, через ліву променеву зайшли до серця, туди поставили ендопротез і вилікували”.

Пацієнтові Анатолію Усову трансплантацію серця зробили в лютому за два тижні до початку повномасштабного вторгнення російської армії. За чотири місяці його самопочуття поліпшилося.

“Набагато краще тепер себе почуваю. Більше маю сили, більше з’явилося енергії”, – розказав чоловік.

З лютого в кардіоцентрі провели 102 операції на відкритому серці. Побільшало людей з інших міст. Щотижня тут оперують двох-трьох переселенців, розповів завідувач відділення анестезіології Вадим Голуб:

“З інших областей ми й до цього оперували, але після початку військових дій кількість переселенців-пацієнтів збільшилася”.

За словами Олега Журби, нині в кардіоцентрі близько 40 відсотків пацієнтів приїздять з інших областей України.

“Стандартно – це близько 25 відсотків з інших областей. Зараз це близько 40 відсотків. Це – Київська, Кіровоградська, Вінницька, Чернівецька. Немає такої області, з якої не приїжджали на оперативні втручання”, – пояснив кардіохірург.

Втім, аби лікувати більше сердець, треба нове приміщення та операційні, розповів він. Будівництво планували розпочати 2022 року, та завадила війна.

“Найсучасніший серед всіх центрів. Такого центра не було ніде. Вже були зроблені документи, виділена земельна ділянка”, – повідомив Олег Журба.

Голова обласної військової адміністрації Ігор Табурець розповів, що нині в обласній скарбниці коштів обмаль, та плани побудувати новий корпус залишаються.

“Якщо ми будемо бачити, що бюджет нам дозволяє, якусь кількість виділити”.

За словами посадовця, вони радитимуться з депутатами та ухвалюватимуть рішення, зважаючи на фонд загального бюджету Черкаської області.