Суд не повірив у “самозахист” обвинувачених, який вилився у подвійне вбивство на закинутому військовому полігоні поблизу Сміли та призначив покарання в 14 років позбавлення волі.

Про це йдеться у вироку Черкаського районного суду, пише “Кропива”.

Трупи двох чоловіків з Черкас виявили в полі поблизу Сміли у вересні 2019 року. На тілах потерпілих були виявленні множинні сліди від ударів, колото-різані рани. Були затримані двоє підозрюваних які вже готувалися покинути країну.

В ході слідства було встановлено, що загиблі та підозрювані були знайомі і між ними існував конфлікт. Так, орієнтовно за тиждень до подвійного вбивства, одного з підозрюваних потерпілі побили, забрали барсетку та автомобіль яким він користувався, також від них неодноразово надходили погрози йому та його дружині.

Сторони конфлікту домовилися зустрітися на закинутому полігоні поблизу Сміли.

З метою помсти за побиття та погрози, обвинувачені нанесли потерпілим численні тілесні ушкодження, а один з них здійснив постріли з пістолета. Потерпілі загинули на місці конфлікту від отриманих травм.

Обвинувачені вини не визнали та кваліфікували свої дії як самооборону.

Зокрема, раніше побитий підозрюваний розповів, що залучив низку своїх знайомих щоб поїхати за Смілу у безлюдне місце для вирішення конфлікту з потерпілими щодо автомобіля. Коли вони повернули ключі, більшість знайомих поїхало, а на нього і ще одного підозрюваного, який залишився, потерпілі скоїли напад. Захищаючись від нападників вони нанесли їм тілесні ушкодження, але вбивати їх наміру не мали.

Другий підсудний підтвердив покази першого та додав, що стріляв у одного з потерпілих з пістолету який у нього ж і випав в ході конфлікту.

За показами обвинувачених, на час від’їзду їх з місця конфлікту, потерпілі були живі та продовжували погрожувати, що завтра з ними розберуться. Викликати швидку чи повідомляти в поліцію не вважали за потрібне.

Суд критично оцінив покази підсудних, оскільки характер та множинність тілесних ушкоджень на тілах потерпілих явно не свідчать про самозахист. Проаналізувавши докази по справі, суд визнав підсудних винними та призначив їм покарання у вигляді 14 років позбавлення волі.