З початку осіннього режиму погоди, який у цьому році затримався на 1,5 тижня – зачастили атлантичні циклони, продовжуючи контрасти цього року. Ще 22.09 було спекотно +30º, а 23.09 відбувся стрибок в осінь. Арктичне повітря зумовило різке зниження температури до +17º. Вкінці вересня з’явилися перші, хоча і нетривалі заморозки на ґрунті інтенсивністю 1-2º. План по вересневих опадах перевиконано, запаси вологи істотно поповнилися.

Жовтень на Черкащині розпочався сонячною, сухою, але прохолодною погодою. 

За прогнозом, у більшості днів поточного тижня погоду Черкащини формуватиме виступ антициклону з півдня. Тому ще буде досить тепло, вдень +14+16º, вночі +6+8º. У середу та четвер до нас ненадовго завітають атмосферні фронти чергового циклону, які принесуть невеликі дощі та зниження температури на 3-5º. Вночі 5 жовтня знову очікуються заморозки, 0-4º.

У цьому році, внаслідок похолодань, обумовлених вторгненням арктичного повітря, особливо холодних ночей виникає необхідність ранного початку опалювального періоду у закладах соціальної інфраструктури, особливо у дитячих закладах та лікарнях.

 Радимо не втрачати погожих днів першої половини жовтня для закінчення збирання врожаїв та підготовчих робіт до осінньо-зимового періоду!