У Кам’янці поряд з Стелою пам’яті Героїв, загиблих на війні, хочуть побудувати кафе. Підготовчі до будівництва роботи вже розпочалися. По це у соцмережі написала кам’янчанка, мати загиблого воїна Тетяна Ціперко.

“Щодня ми прощаємося з найкращими, з тими хто віддав своє життя за нас всіх , за тихе і мирне сьогодення. Вони як ніхто заслуговують на шану а їхні рідні на повагу! Як можна бути наскільки цинічними що на місці вшанування, туди де приходять рідні покласти квіти, туди де повинні приходити учні в Дні пам’яті та скорботи,туди місцеві жителі та гості міста приходять щоб подивитися на фото Героїв що розміщені на Стіні Памʼяті, відкривають кафе. Цинізм, байдужість, бажання заробітку, тому що це центр міста, переважають елементарну шану до загиблих наших рідних. Це нагадує в деякій мірі танці на кістках! Як місцева влада дає дозволи на подібні речі? Що далі буде зі Стіною Памʼяті? Ви її демонтуєте і розмістите фото наших рідних десь подалі від людей?” – емоційно написала жінка у Фейсбуці.

Як інформує Суспільне, у знак протесту 8 липня рідні загиблих принесли до стели прапорці із іменами захисників.

blank

Аби зупинити будівництво, місцеві жителі зібралися біля стели. На обговорення до них прийшов міський голова Володимир Тірон.

У 2013 році, за словами Тірона, ділянку площею 60 квадратних метрів, де нині викопана траншея, рішенням міськради передали в оренду на 49 років депутату Ігорю Кивгилу. Цього року він передав ділянку в суборенду місцевому підприємцю Ігорю Кривенку. Втім, кому і для чого була призначена ділянка, каже міський голова, він не знав.

“Коли передавали землю в оренду, то в нього всі документи є, в порядку. Але тут розмістилася дошка Героїв і ці два об’єкти тепер не можуть бути по сусідству”. – пояснив він

Подальші будівельні роботи міський голова пообіцяв зупинити. Забудовник — Ігор Кривенко також вийшов до людей.

За його словами, будівництво він готовий зупинити, доки стелу Пам’яті не перенесуть в інше місце.

“Я його прибираю, оце розрівнюю назад. Залишаю, як до цього було. Я взяв ділянку і почав будувати по тому проєктові. Там мав бути магазин і зупинка. Але я не хотів будувати магазин, я брав ділянку для кав’ярні. Якщо перебереться ця стела, фотографії хлопців, можливо я тоді почну будівництво”.

Як зазначила у соцмережі Тетяна Ціперко, нині конфлікт урегульований.

Втім, подібні ситуації не поодинокі. Так, нагадаємо, в Черкасах поблизу від кладовища, де ховають загиблих воїнів також приватний підприємець розпочав будівництво.

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко за даним фактом звернувся до правоохоронних органів.