Баскетбольна конструкція, яка несподівано склалась під час футбольного турніру 24 червня, наробила чимало лиха. 12-річний Олег Рудніцький отримав важку травму хребта й нині потребує термінової допомоги висококваліфікованих лікарів. Місцеві ж фахівці стверджують, трагедії можна було уникнути, якби три роки тому, коли КП “Центральний стадіон” здійснювало закупівлю спортивного обладнання, підприємство обрало надійність, а не дешевизну. Деталі дізнавались кореспонденти vikka.ua.

Багатофункціональний спортивний комплекс для занять баскетболом, волейболом та футзалом виготовлений київською компанією “Інтератлетика”, яка спеціалізується на виробництві інвентаря для спортивних майданчиків та фітнес-залів. Ми попросили пригадати подробиці придбання кількарічної давнини тодішню очільницю управління у справах сім”ї, молоді та спорту департаменту освіти та гуманітарної політики Ольгу Сисоєву та заступника директора того ж департаменту з фінансово-господарської діяльності Богдана Бєлова. Однак ті стверджують: проводячи капітальний ремонт майданчиків, комунальне підприємство “Центральний стадіон” самостійно займалось питанням закупівлі оснащення.

Нинішній заступник директора КП “Центральний стадіон” Юрій Мрачковський демонструє нам всю наявну документацію по реконструйованому майданчику, в тому числі, й проект об’єкту. Комплекс був уведений в експлуатацію в серпні 2015 року, про що свідчить відповідна декларація від експертів. Згідно з локальним кошторисом, сумнозвісні баскетбольні стенди обійшлись комунальному підприємству в 21 тисячу гривень.

blank

“У специфікації проекту цього майданчика всі його складові проходять як обладнання для майданчика, – пояснює Юрій Станіславович. – Окремо на конструкції, серед яких, окрім баскетбольних щитів, ще волейбольні стійки, футзальні ворота та сітки, немає ані інструкцій, ані паспорта. Так само, як і даних про виробника кожної з них”.

Приймав і запускав обладнання в експлуатацію колишній директор стадіону Володимир Ковальов. Той згадує, що на закупівлю оснащення тоді проводився тендер. Спершу розглядали варіанти купівлі інвентаря у одного з черкаських підприємств, однак право на оснащення майданчика виборола “Інтератлетика”. І претензій до столичного виробника наразі він немає.

“А які ж можуть бути інструкції? – дивується на наше питання щодо документації екс-очільник стадіону. – В цій справі – головне дотримуватись правил та інструктажів техніки безпеки, перевіряти справність оснащення на початку сезону. Адже ці конструкції на зиму мають прибиратись з відкритого повітря”.

Однак, якби до питання купівлі спортивного оснащення у свій час підійшли більш відповідально, відкинули політичні вподобання і об’єктивно оцінювали якість та надійність конструкцій, то трагедії можна було б уникнути. В цьому впевнений голова ПАТ “Темп” Олександр Згіблов.

“Три роки тому КП “Центральний стадіон” звернулось до нашого підприємства з метою придбання таких спортивних багатофункціональних конструкцій. Однак ціна “темпівського” обладнання їм видалась занадто високою, тому вони й обрали більш дешеву продукцію від іншого виробника”.

blank

Інженер за фахом, Олександр Згіблов наголошує: в проект такого оснащення за замовчуванням має бути закладена стійкість та захист від розгвинчувань чи несподіваних складень. Переконує, “темпівське” обладнання надійне і захищене, готове до вагових навантажень, дитячих пустощів чи розхитувань, адже створене за проектами кращих світових аналогів. Тому й вартість його була і залишається вищою.

“Ще тоді, у 2015-му, я бачив, що придбані конструкції є небезпечними для дітей, і неодноразово говорив про це тодішньому директору стадіону, – згадує Олександр Георгійович. – Однак до мене не дослухались. Сприймали мої слова, як лобіювання продукції підприємства, яким я керую. Я ж оцінював ситуацію виключно як інженер, з точки зору безпеки дітей”.

Поза тим, поки триває слідство і правоохоронці шукають, винна ненадійність спортивного обладнання чи службова недбалість відповідальних осіб, Олег, який постраждав від сумнозвісної конструкції, потребує дороговартісного та тривалого лікування та реабілітації. Напередодні небайдужі оголосили збір коштів, аби фінансово допомогти батькам хлопця. Крім того, стало відомо, що під свою особисту опіку Олега бере голова Федерації баскетболу України Михайло Бродський. Меценат збирається перевезти юного спортсмена до столичної нейрохірургічної клініки та покрити лікувально-реабілітаційні витрати.

Нагадаємо, 24 червня, після закінчення футбольного турніру “Дніпровська хвиля 2018” на одному з майданчиків черкаського центрального стадіону сталась трагедія – баскетбольний щит упав на одного з юних футболістів. В результаті інциденту хлопчик отримав перелом хребта.