Президент Петро Порошенко не виконав обіцянок, які давав перед виборами. Мав шанс змінити країну і повернути окуповані території. Але підвів народ. Тому ветеран-атовець Олег Толмачов не подав руку Порошенкові. Про це він розповів в інтерв’ю Gazeta.ua.

– Змін у країні не видно. Влада продовжує себе дискредитувати, – говорить колишній боєць добровольчого батальйону “Азов” 28-річний Олег Толмачов. Він відмовився потиснути руку президенту Петру Порошенку на офіційній церемонії нагородження переможців змагань “Ігор нескорених” у Києві. Порошенко двічі намагався подати руку ветерану.

Обіцяв завершити війну за кілька тижнів. Тиснув руку Путіну – нашому прямому ворогу. Під час Іловайської операції виводив кошти в офшор

 – Чому не подали руку президентові? Це було спонтанне чи обдумане рішення?

– Спонтанне. У мене своє ставлення і думка про Петра Порошенка. Люди не подають руку тим, кого не поважають. Я так ставлюся до президента і на це є об’єктивні причини. Він обіцяв завершити війну за кілька тижнів – не закінчив. Тиснув руку Путіну – нашому прямому ворогу. Під час Іловайської операції виводив кошти в офшор. Мене зачепило, що він прийшов на “Ігри нескорених” до бійців, які отримали поранення на Донбасі.

 – Вважаєте, Порошенко міг зупинити війну?

 – Шанси мав, коли масштаби були не такі, як сьогодні. Коли прийшов до влади силами декількох підрозділів, все можна було вирішити. Там не було регулярних російських військ. Треба були сміливіші рішення.

Я б йому порадив не йти на другий термін. Навіть не подавати свою кандидатуру

 – Якби була можливість поговорити з Порошенком віч-на-віч, щоб б сказали президенту?

 – Сказав би, що він підвів народ, націю, яка покладала на нього надії – виграти війну. Нічого важливішого тоді не було. А він підвів людей, які за нього голосували.

Я б йому порадив не йти на другий термін. Навіть не подавати свою кандидатуру. Не уявляю, як може врятувати власну репутацію. Уже так дискредитував себе у всіх сферах, що далі нікуди. Тому немає права знаходитись на посаді. Досить олігархів у владі. Більшість українців мене підтримають у цьому.

 – Чому ви розчарувалися в ньому?

 – У мене не було зачарування. Я голосував за Дмитра Яроша.

 – Як ситуацію можна змінити зараз?

 – Всі чотири роки, що йде війна, треба було максимально розвивати військову індустрію, розбудовувати армію. Щоб вся країна працювала на перемогу у війні. А в нас ресурс йшов на поліцію. Ніхто не зацікавлений у перемозі. А владі вигідний заморожений конфлікт.

У владі присутні представники кримінальних структур – що в центральній, що в нас у Черкасах

 – Яка зараз найбільша проблема в державі?

Українці не усвідомлюють своєї ролі як цілісної нації. Не вважають себе частиною держави. Їдуть за кордон, а не намагаються розвивати щось тут. З цього йдуть другорядні проблеми, які маємо – підвищені тарифи, погана освіта, корупція, криміногенна ситуація. У владі присутні представники кримінальних структур – що в центральній, що в нас в Черкасах. Вони перефарбувалися під бізнесменів. І спокійненько мають бізнес. Хоча залишилися бандитами. Ті, хто був при старому режимі, і зараз працюють. Так нічого не зміниться. Треба міняти владу.

 – Яке завдання номер один сьогодні стоїть перед керівництвом країни?

Перемога у війні. Хтось каже треба мирно завершувати. Але пройшли чотири роки – нічого не змінилося. Мінські домовленості тягнуться і нічого не вирішують. Люди звикли жити на окупованих територіях під тією владою. І наші звикли до цього стану.

У країні, де постійно був розбрат і вплив інших держав, за 5-10 років глобально все не зміниться

 – А перед суспільством?

 – Кожен українець має усвідомити, що є частиною великої держави і від кожного з нас залежить доля країни і перемога у війні. І кожен має вирішити що йому робити для цього. Але це не станеться за рік-півтора. Як люди думали, що зразу все зміниться після Майдану, а стало гірше. Україна занепадала 26 років, до цього пригноблювалася стільки десятиліть. У країні, де постійно був розбрат і вплив інших держав, за 5-10 років глобально все не зміниться. Такі історичні процеси швидко не відбуваються. Декілька поколінь має пройти, щоб в Україні все налагодилося. І то за умови, що народ не ждатиме сторонньої допомоги – зі США, Росії чи ліберальної Європи.

https://www.facebook.com/nationalcorpscherkasy/videos/1635224323260426/

Олег Толмачов пішов у батальйон “Азов” на початку літа 2014-го року. Поранення отримав неподалік від Маріуполя в селі Сартана на Донеччині. Куля влучила у ліву ногу. Роздробила кістку. 8 місяців був прикутий до ліжка у апараті Ілізарова. Живе у Черкасах. До служби у батальйоні працював на меблевій фабриці.
Прихильники Петра Порошенка запустили у Facebook марафон “потисну руку президентові”. Виставляють світлини, де тиснуть руки Порошенкові, пишуть про його досягнення. Одним з перших такий допис опублікував Юрій Бірюков, радник президента.
Нещодавно у Вінниці двоє АТОвців Вільгельм Кройц та Віктор Хом’як повернули президенту Порошенку свої бойові нагороди. Згодом 10 учасників АТО з Коломиї Івано-Франківської області відмовилися від відзнак та медалей президента України “За участь в антитерористичній операції”.